MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 7 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 липня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 27 червня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 26 червня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 липня 2022 року

16.07.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 16 липня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілу Чугуєва, 16 липня, фото: Накипіло

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 16 липня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Близько 3:30 російські військові здійснили ракетний обстріл м. Чугуєва Харківської області. Внаслідок обстрілу зруйновано житловий багатоквартирний будинок, пошкоджено школу, магазин будівельних матеріалів. Крім цього, пошкоджень зазнали будівлі екстреної медичної допомоги та 2 автівки швидкої допомоги. Також внаслідок обстрілу загинуло 3 людини  –  2 чоловіків 60 та 68 років та жінка 70 років. Поранень зазнали троє осіб – 2 чоловіки 37 років та 32-річна жінка (https://t.me/synegubov/3676, https://t.me/prokuratura_kharkiv/4979, https://www.objectiv.tv/objectively/2022/07/16/cherez-nichnij-obstril-chuguyeva-postrazhdalo-primishhennya-mistsevogo-viddilennya-shvidkoyi-ta-2-avto/).

Наслідки обстрілу Чугуєва, 16 липня, фото: телеграм-канал Олега Синєгубова

Російські військові  обстріляли з артилерії село Івашки Золочівської громади Богодухівського району Харківської області. Артилерійські снаряди  влучили у складські приміщення, спиртзавод та приватний будинок. Внаслідок вищезазначених обстрілів  на спиртзаводі  пошкоджені виробничі приміщення. У приватному будинку  пошкоджені дах та вікна. Жертв та постраждалих немає (https://suspilne.media/261350-zolocivsku-gromadu-na-harkivsini-vnoci-proti-17-lipna-obstrilali-12-raziv/).

Російські військові близько 23:30 обстріляли село Одноробівка Золочівської громади Богодухівського району Харківської області. Снаряди влучили у складські приміщення сільгосппідприємства (https://suspilne.media/261350-zolocivsku-gromadu-na-harkivsini-vnoci-proti-17-lipna-obstrilali-12-raziv/).

Також російські військові обстріляли селище Нове Дергачівської громади Харківського району Харківської області. Внаслідок обстрілу 1 людина отримала осколкові поранення, ще 1 людина загинула (https://suspilne.media/261398-vnaslidok-obstrilu-selisa-nove-na-harkivsini-odna-ludina-zaginula-odna-otrimala-poranenna/).

Російські військові завдали авіаудару поблизу села Мосьпанове Малинівської громади Чугуївського району Харківської області (https://suspilne.media/261111-rf-zavdala-aviaudaru-poblizu-mospanovogo-na-harkivsini-genstab/).

Протягом доби 16 липня російські військові здійснили  артилерійські обстріли в районах населених пунктів Харків, Питомник, Новопокровка, Протопопівка, Руські Тишки, Дуванка та Коробочкине. Артилерійські обстріли фіксувалися в районах населених пунктів Дібровне, Чепіль, Костянтинівка, Новомиколаївка, Мазанівка, Богородичне, Микільське та Гусарівка (https://suspilne.media/261111-rf-zavdala-aviaudaru-poblizu-mospanovogo-na-harkivsini-genstab/).

Також російська армія здійснила дистанційне мінування території села Руська Лозова та селища Слатине Дергачівської громади на Харківщині, повідомив голова громади Вячеслав Задоренко. Жителів закликають дотримуватись правил безпеки (https://t.me/suspilnekharkiv/15124).

16 липня штабом оборони міста Харкова ударів з боку російських військових по місту Харкову не зафіксовано ( https://t.me/synegubov/3676).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) :

Вбито щонайменше 4 особи.

Поранено щонайменше  4 особи.

Пошкоджено не менше 11  цивільних будівель.

Загалом за добу рятувальники здійснили 19 оперативних виїздів, з яких: на ліквідацію

пожеж – 6, у т.ч. пожеж спричинених обстрілами – 3,  пожежі, що сталися з інших причин – 3, також 2 виїзди для ліквідування наслідків ДТП, 2 на проведення аварійно-рятувальних робіт,  1 виїзд для допомоги комунальним службам, 3 – для надання допомоги населенню та 5 – інші виїзди.

Піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби ліквідовано 11 ворожих боєприпасів (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2366).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

Матеріал підготовлено Харківською правозахисною групою у межах глобальної ініціативи T4P (Трибунал для Путіна).
 Поділитися