MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  20 липня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 липня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 липня 2022 року

22.07.2022   
Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілу Золочева Харківської області, 22 липня, фото: Віктор Коваленко

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 22 липня. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Уранці російські війська обстріляли селище Рогань Харківського району. Попередньо відомо, що поранених немає, пожежа сталася в покинутій будівлі, яка потрапила під обстріл (https://suspilne.media/263222-rosia-ne-obstriluvala-harkiv-v-nic-proti-22-lipna-golova-ova-sinegubov/).

Близько 08:15 армія рф із гелікоптера завдала удару по селу Івашки Богодухівського району. Російські війська влучили в двоповерховий багатоквартирний будинок: знищені три квартири, ще дві пошкоджені (https://suspilne.media/263282-rosijska-armia-obstrilala-zolociv-na-harkivsini-zaginula-zinka-poranenij-colovik/).

Удень російські війська обстріляли селище Золочів Харківської області. Загинула 74-річна жінка, 29-річний чоловік дістав поранення ніг і контузію. Також від обстрілу пошкоджені п’ять будинків і господарчі споруди. Енергетики та газовики відновлюють мережі (https://suspilne.media/263282-rosijska-armia-obstrilala-zolociv-na-harkivsini-zaginula-zinka-poranenij-colovik/).

Удень російські війська нанесли авіаудари по селу Верхній Салтів (https://suspilne.media/263492-rosijski-okupanti-zavdali-aviaudaru-poblizu-verhnogo-saltova-na-harkivsini-genstab/). 

Упродовж доби збройні сили росії зі ствольної та реактивної артилерії обстрілювали населені пункти Прудянка, Дементіївка, Уди, Старий Салтів, Борщова, Руські Тишки, Питомник, Кутузівка, Петрівка, Руська Лозова, Слатине, Черкаські Тишки, Базаліївка, Дуванка, Мосьпанове, Лебʼяже, Перемога та Ртищівка (https://suspilne.media/263492-rosijski-okupanti-zavdali-aviaudaru-poblizu-verhnogo-saltova-na-harkivsini-genstab/). 


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Загибло цивільних – 1,

Поранено цивільних –1,

Пошкоджено об’єктів – 32 (у тому числі житлові будинки, господарські споруди,електромережі).

Загалом за добу рятувальники здійснили 22 оперативних виїзди, з яких:

на ліквідацію пожеж – 9, у т. ч., пожеж спричинених обстрілами – 6,

2 – для проведення аварійно-рятувальних робіт.

Пожежі, спричинені ворожими обстрілами, трапились у Богодухівському (3), Чугуївському (2) та Харківському (1) районах області. Горіли приватні житлові будинки та надвірні забудови, а також поле пшениці на площі 30 га.

Піротехніки ДСНС ліквідували 35 ворожих боєприпасів, що не розірвалися (https://www.facebook.com/MNSKHARKIV/posts/pfbid0bNBTCEMUcTfgL44Q33z3P3rVsMmJ5P7seDjVPcy7xHmjAd3MXbfLf2XX1PDiyp7rl).

22 липня під удари військових рф потрапили населені пункти області Золочів, Івашки, Циркуни, Скрипаї та П'ятницьке. Внаслідок обстрілів пошкоджень зазнали приватні житлові будинки мирних громадян, двоповерховий багатоквартирний будинок. Працівники слідчо-оперативних груп та експерти-криміналісти опрацювали понад 40 фактів руйнувань помешкань та інших об’єктів на території регіону внаслідок обстрілів та пожеж (https://www.facebook.com/police.kharkov/posts/pfbid02mtmoYtY9reU5hDLuVST4XomTAHvyMEhWPM1F1PgSCYsyCDtfCkgwuURUetkbVykGl).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

Матеріал підготовлено Харківською правозахисною групою у межах глобальної ініціативи T4P (Трибунал для Путіна).
 Поділитися