MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 27 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 26 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 25 липня 2022 року150 днів повномасштабної війни: Харківська областьХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 24 липня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  20 липня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 липня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 липня 2022 року

28.07.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілу Дергачів, 28 липня, фото: Дергачівська міськрада

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 28 липня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Одразу після опівночі російські війська обстріляли територію Київського та Немишлянського районів міста Харкова. Обстріл проводився з ракетних комплексів. Внаслідок обстрілу було пошкоджено підприємство у центральній частині міста (https://t.me/tipichnoe_xtz/39150). Внаслідок обстрілу на підприємстві розпочалася пожежа, яку загасили ДСНС (https://t.me/tipichnoe_xtz/39152).

Також вночі внаслідок обстрілів ракетними системами було нанесено шкоду центральному парку у місті Харкові. Внаслідок обстрілу атракціони не постраждали, але були пошкоджені господарчі будівлі та сам парк (https://t.me/kharkiv_1654/44047).

Внаслідок ранкового обстрілу м. Чугуїв Харківської області було пошкоджено низку житлових будинків у місті (https://t.me/tipichnoe_xtz/39142). Повідомляється щонайменше про пошкодження одного дев’ятиповерхового будинку та трьох приватних будівель (https://t.me/xc_kharkiv/54091, https://t.me/chuguiv/2959). Також було пошкоджено кіоск «Кулінічі» (https://t.me/chuguiv/2951). 

Наслідки обстрілу Чугуєва, 28 липня, фото: t.me/tipichnoe_xtz

Також внаслідок обстрілу у місті постраждали водопровідна мережа Д-200 в районі Нижньої Зачугівки (https://www.sq.com.ua/ukr/novini/28.07.2022/pislya-rankovogo-obstrilu-u-cugujevi-nemaje-vodi-ne-xodit-transport-ne-pracyuyut-apteki). Внаслідок пошкодження у багатьох районах міста зникло водопостачання. Також у місті було відсутнє і електропостачання в деяких районах, очевидно, через пошкодження електромереж.

Внаслідок обстрілу вдень загинула жителька селища Печеніги Харківської області. Снаряд потрапив прямо на подвір’я її домоволодіння (https://suspilne.media/265568-rf-28-lipna-obstrilala-pecenigi-na-harkivsini-zaginula-zinka/).

Цього ж дня ворожі сили обстрілювали з артилерії міста та села Дергачі, Безруки, Слатине, Прудянку, Цупівку, Дементіївку, Нове, Питомник і Руську Лозову, цілили з танків та мінометів по найближчим до фронту селищам і селам громади. Внаслідок обстрілів у м.Дергачах 47-річний чоловік отримав осколкове поранення (https://dumka.media/ukr/war/1659075787-u-dergachivskiy-gromadi-rashisti-obstrilyali-Prifrontovi-sela-z-tankiv-ta-minometiv-e-poraneniy).

Цього ж дня російські телеграм-канали повідомляли про вивезення із м. Балаклії Харківської області до м. Бєлгород 99-річного чоловіка Айказа Овсепяна. Раніше також снаряд, що упав поруч з його будинком, пошкодив вікна у будівлі (https://2day.kh.ua/ua/kharkow/okupanty-Deportuvaly-do-rosiyi-99-richnoho-veterana-druhoyi-svitovoyi-viyny-z).

Внаслідок обстрілів за день загалом постраждало вісім людей. П’ятеро з них у Чугуївському районі, 1 людина поранена в Харківському районі, ще двоє поранених в Ізюмському (https://izvestia.kharkov.ua/tv-proekty/zhertvy-obstrily-pozhezhi-boi-informatsiia-za-dobu-po-kharkovu-ta-oblasti-29-lypnia-video/).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) :

Вбито щонайменше 1 людину.

Поранено 9 людей.

Пошкоджено чи зруйновано щонайменше 13 об’єктів (серед них дев’ятиповерховий житловий будинок, електромережа, водопровід, тощо).

За даними ДСНС, у Харківському районі – сім пожеж, Чугуївському – п’ять, Богодухівському – одна, Ізюмському – три. Також одна пожежа у Салтівському районі Харкова. Горіли природні екосистеми, приватні житлові будинки та надвірні забудови, об’єкти критичної інфраструктури, поле з пшеницею. Найбільше від ворожих атак постраждали Циркунівська та Чугуївська громади, де загалом трапилось 12 пожеж (https://izvestia.kharkov.ua/tv-proekty/zhertvy-obstrily-pozhezhi-boi-informatsiia-za-dobu-po-kharkovu-ta-oblasti-29-lypnia-video/).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися