MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 серпня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 31 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 липня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 липня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 8 серпня 2022 року

08.08.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Вбита обстрілом людина на Пвловому Полі, 8 серпня, фото: Сергій Болвінов

Вбита обстрілом людина на Пвловому Полі, 8 серпня, фото: Сергій Болвінов

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 8 серпня. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Приблизно о 01:00 збройні сили Росії обстріляли ракетами С-300 селище Печеніги Чугуївського району. Зруйновано приватний будинок, у якому загинула 72-річна жінка. Поранення отримали двоє людей (https://suspilne.media/268821-u-nic-proti-8-serpna-armia-rf-obstrilala-pecenigi-na-harkivsini-zaginula-zinka/). 

Близько 10:13 ранку російські війська “Ураганом” із касетними снарядами обстріляли харківську місцину Павлове Поле. Унаслідок обстрілу загинула одна людина, ще одна отримала поранення (https://suspilne.media/268862-okupanti-rf-vranci-8-serpna-zavdali-udariv-po-harkovu-e-poranenij/, https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5351241291628381&id=100002276907245).

У районі Павлового Поля після обстрілу горить автомобіль (https://t.me/suspilnekharkiv/15886).

Упродовж доби збройні сили Росії зі ствольної та реактивної артилерії обстрілювали населені пункти Слатине, Нове, Борщова, Руські Тишки, Циркуни, Перемога, Слобожанське Харківського району (https://suspilne.media/269118-rosijski-okupanti-obstriluvali-harkivsinu-z-aviacii-tankiv-ta-artilerii-genstab/).

За добу російські війська обстрілювали села Уди, Світлічне та селище Золочів Богодухівського району (https://suspilne.media/269118-rosijski-okupanti-obstriluvali-harkivsinu-z-aviacii-tankiv-ta-artilerii-genstab/).

Унаслідок обстрілу збройними силами РФ з артилерії села Прудянка Дергачівської громади поранення отримала одна людина (https://suspilne.media/269189-odna-ludina-zaginula-5-otrimali-poranenna-vnaslidok-obstriliv-harkivsini-8-serpna/).

Удень російські війська обстріляли село Кутузівка Вільхівської громади. Поранення отримала одна людина (https://suspilne.media/269189-odna-ludina-zaginula-5-otrimali-poranenna-vnaslidok-obstriliv-harkivsini-8-serpna/). 

Удень російські війська обстріляли села Червоне, Гусарівка та Асіївка Ізюмського району (https://suspilne.media/269118-rosijski-okupanti-obstriluvali-harkivsinu-z-aviacii-tankiv-ta-artilerii-genstab/).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Загинуло цивільних — 2.

Поранено цивільних — 5.

Пошкоджено об’єктів — 17 (у тому числі житлові будинки, підприємства та інші).

Загалом за добу рятувальники здійснили 24 оперативних виїзди, з яких: на ліквідацію пожеж — 7, у т. ч. пожеж, спричинених військовими діями — 4.

Пожежі, спричинені ворожими обстрілами, сталися в Богодухівському (2), Чугуївському (1) районах області та Шевченківському (1) районі міста Харкова. Богодухівський район: рятувальники двічі виїжджали на гасіння пожеж, які сталися внаслідок обстрілів. У м. Золочів горіли гаражі та господарчі споруди на площі пожежі 90 кв. м, а також у Золочівській громаді, с. Одноробівка, у фермерському господарстві горів дах майстерні на площі 220 кв. м. Чугуївський район: у с. Чкаловське горіло складське приміщення на площі 12 кв. м За годину рятувальники ліквідували займання (https://www.facebook.com/MNSKHARKIV/posts/pfbid0wth32PiCkxfh5Ciummp6VGZjuZ6SY77LcmsUYoE5hxxW4hu8Yc6zu4gbo8xsVpP8l).

Окупанти ведуть обстріли з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії, наносять ракетні удари. Ворог прицільно б’є по житлових будинках, закладах освіти, підприємствах, об‘єктах інфраструктури. Працівники слідчо-оперативних груп й експерти-криміналісти минулої доби опрацювали 15 фактів руйнувань помешкань та інших об’єктів на території регіону внаслідок обстрілів і пожеж. 

8 серпня під удари окупантів потрапили місто Харків і населені пункти Леб’яже, Чкаловське, Мечебилове, Андріївка, Циркуни, Одноробівка, Золочів, Дергачі Харківської області. Пошкоджень зазнали приватні будинки, автівки, гаражі, обладнання газорозподільчої станції, територія фермерського господарства, господарча будівля заводу, складські приміщення, вигоріло 12 кв. м. насіння соняшника. Слідчі ретельно задокументували наслідки обстрілів, завданих військовими РФ (https://www.facebook.com/v.timoshko/posts/pfbid0358VPaLtuGGUWABB6JXqUmd5qDE9uWTvdrXwM58xSh8nwJVdzsPPfRNzjo7gRNdo7l).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися