MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Стаття “навиворіт”: викрадення дітей одним із батьків за кордон в умовах війни

24.08.2022   
Таміла Беспала
До нас звернувся пан Б. із проханням роз’яснити, як повернути дитину, яку мама вивезла з Харкова до Німеччини ще в березні 2022 року без його нотаріальної згоди.

У довоєнні роки до приймальні ХПГ/УГСПЛ у Харкові частенько зверталися татусі-мамусі зі скаргами на другого з батьків, який викрав дитину та незаконно вивіз до іншої країни. І юристи приймальні давали поради і допомагали повертати улюблене чадо з використанням міжнародних механізмів захисту від таких “викрадень”.

© Mabel Amber/Pixabay [дитина в авто автомобіль автокрісло машина] © Mabel Amber/Pixabay

© Mabel Amber/Pixabay
До нашої приймальні продовжують звертатися батьки з аналогічним запитом. Зовсім нещодавно до нас звернувся пан Б. з проханням роз'яснити, як повернути дитину, яку мама вивезла з Харкова до Німеччини ще в березні 2022 року без його нотаріальної згоди.

Ситуація, що склалася в країні на сьогоднішній день, починаючи з 24 лютого 2022 року, анулювала як юридичні механізми повернення дітей із-за кордону, так і логічні обставини та заходи безпеки для цього. Як можна повертати маля до країни, де ведуться активні бойові дії з порушенням усіх законів та правил ведення війни агресором?

Ця стаття, в першу чергу, для тих, чия дитина вивезена за межі України, під час війни. І в цій статті я не буду розповідати, які дії слід вчинити для повернення вашого чада. Навпаки, я хочу закликати подумати саме про безпеку та інтереси дитини.

Безумовно, і раніше всі юристи нашої приймальні під час роботи в таких справах завжди просили батьків насамперед дбати про інтереси самої дитини, а не як це буває зазвичай в таких спорах. Проте, зараз йде мова саме про безпеку дитини в прямому сенсі цього слова. Ми намагалися донести цю думку до пана Б., й начебто нам вдалося.

Шановні батьки! Якщо обставини склалися таким чином, що ваша дитина вже за межами нашої багатостраждальної країни, знайдіть терпіння, час та змогу спілкуватися з дитиною онлайн, їздити до країни, де перебуває дитина. Я розумію, що якщо дитину вивезли проти вашої волі, користуючись режимом, який існував на кордоні перші місяці війни, то стосунки з другим із батьків, м'яко кажучи, не прості. Але й ситуація в країні теж не з простих, а ви тато й мама маленької людини, а не політичні лідери, які не можуть домовитись, хоча від цих переговорів та здатності домовитись також залежить чиясь доля та життя. Тож, вчіться домовлятись, забувати про особисті образи та думати про ДИТИНУ! Врешті-решт, хоча б на час війни.

Сподіваємось на швидку перемогу, та чекаємо на консультацію до нашої приймальні під час війни за телефоном: +380-50-405-3015, а після перемоги офлайн.

 Поділитися