MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

‘За що загинув Іван?’ — дайджест російських протестів

07.09.2022   
Наші інформ.
Таке питання з’явилося в Новосибірську під пам’ятним муралом на честь загиблого на війні з Україною Івана Романова. Активісти намагаються примусити своїх співвітчизників перестати дослухатися до пропаганди та почати думати.

Костянтин Фокін, Москва

Костянтин Фокін, Москва

28 серпня у Тюмені на Центральній площі поліцейські затримали Анастасію Костюкевич, яка стояла з плакатом “Путін, виведи війська з України”. Співробітники поліції пригрозили Анастасії кримінальною справою, якщо вона ще раз вийде з одиночний пікетом.  

*

28 серпня у Москві на Тверській вулиці затримали Адама Халкечова, який проводив пікет із плакатом: “Ні війні. Повернути війська додому”. Фото надав його знайомий. Плакат вилучили співробітники поліції, на Адама Халкевича склали протокол про дискредитацію Російської армії, що вже став “традиційним”. 

Адам Халкечов, Москва

Адам Халкечов, Москва

*

“Уникай могилізації”: суд у Саратові 28 серпня оштрафував Івана Голуба через аватарку з таким антивоєнним написом та знаком пацифіка у “ВКонтакте”. Суд призначив Голуба штраф за статтею про дискредитацію армії. 10 червня у квартирі активіста пройшов обшук. 

*

У Петрозаводську порушили кримінальну справу за статтею про “фейки” про російську армію проти Рубена Погосяна. Причиною стали репости публікацій про події у Бучі, Маріуполі та Краматорську у “ВКонтакте”. Чоловіка затримали, у нього провели обшук. 

*

29 серпня У Самарі через антивоєнний пікет затримали Андрія Попова. Чоловік вийшов на площу Слави із плакатом “Нi війні”. Підсумок — протокол про дискредитацію армії. 

Андрій Попов, Самара

Андрій Попов, Самара

*

29 серпня в Улан-Уде затримали затриманого Сергія Молоєва, який проводив пікет із плакатом “Ні війні”. На Молоєва склали протокол про дискредитацію армії. 

*

У Челябінській області на Петра Боровинських порушили справу про неповагу до Днів військової слави та пам'ятних дат, пов'язаних із захистом вітчизни. Причиною стали антивоєнні пости у “ВКонтакте”. Це друга кримінальна справа проти чоловіка: раніше його звинуватили в поширенні “фейків” про російську армію. 

*

Суд Волгограда оштрафував на 15 тисяч рублів Юрія Кисельова. Його також визнали винним за статтею про дискредитацію армії. Протокол на чоловіка склали через те, що він розмістив на лобовому склі чужої машини аркуш паперу з написом: “А ти не знаєш, скільки ‘некинутих наших’  лежать у степах України? Поцікався. А скільки ще ляже! І все це – заради ‘щастя’ твоїх дітей?! Машина крута є. Мізків немає”.

*

У Москві на актрису та телеведучу Крістину Асмус склали протокол за статтею про дискредитацію російської армії. Ймовірно, причиною для складання протоколу стала публікація в інстаграмі актриси, зроблена першого дня війни. Асмус написала: “Страх та біль. Молю, зупиніть все це. Ні війні!!!!!” 

*

Суд у Кемеровській області оштрафував на 15 тисяч рублів місцеву жительку за статтею про дискредитацію російської армії через 13 коментарів та підписи до антивоєнних публікацій. 

*

1 вересня в Олександрівському саду у Москві силовики затримали активіста Костянтина Фокіна, який розгорнув плакат “6. Не убий”. Також затримали французьку журналістку Марію Семенову.

*

У Набережних Човнах педагога та колишнього голови профспілки “Альянс вчителів” Раушана Валіулліна звільнили зі школи, де він викладав історію. “Можливо, після цього — у день відновлення на роботі — напишу заяву про звільнення за власним бажанням, бо працювати сьогодні у школі з її ‘розмовами про важливе’, мілітаризацією, вибудовуванням дітей у формі літери Z совість не дозволяє”, — повідомив Валіуллін. 

*

1 вересня У Москві затримали дівчину через шоппер з написом “Хуй війні”. Вона уточнила, що силовики планують вилучити сумку як речовий доказ. На затриману складають протокол за статтею про дискредитацію російської армії. 

*

Мешканка Єкатеринбургу домоглася того, щоб її син не відвідував патріотичні класні години “Розмови про важливе”. Як повідомив Telegram-канал RusNews, вона написала класному керівнику, що має антивоєнні погляди і не хоче, щоб син ходив на ці уроки. Жінка повідомила вчителю, що знає, що відвідування таких уроків — це рекомендація.

Педагог відповіла, що вона переговорила з адміністрацією школи та хлопцю можна не відвідувати патріотичну класну годину.  Така класна година має розпочатися по всій країні з наступного тижня. Проект “Мягкая сила” підготував рекомендації щодо того, що можна зробити, щоб захистити дитину від подібних заходів. 

*

За розпорядженням міського департаменту культури московські театри скасовують вистави режисера Дмитра Кримова, який записав звернення проти війни. Про це пише журнал “Театр”.

Дмитро Кримов, фото: Радіо Свобода

Дмитро Кримов, фото: Радіо Свобода

“Школа сучасної п'єси” зупинила продаж квитків на всі найближчі покази вистави “Все тут”. “Школа драматичного мистецтва” скасувала покази “Безприданниці” та “О-й. Пізнє кохання”. На сайті “Майстерні Петра Фоменка” постановка Кримова “Моцарт ‘Дон Жуан’. Генеральна репетиція ще є в афіші, але купити на неї квитки вже не можна. Така сама ситуація із сайтом Театру імені Пушкіна.

При цьому журнал "Театр" зазначає, що спектаклі Кримова у федеральних театрах, наприклад, МХТ імені Чехова та Театрі Націй, все ще йдуть і на них можна купити квитки.

За даними Дощу, у лютому Дмитро Кримов разом із іншими діячами культури записав звернення проти війни в Україні. 25 лютого він поїхав до США для постановки “Вишневого саду” і вирішив поки що не повертатися до Росії.

“Це стукіт сокири у вишневому саду. Вишневі дерева вирубують прямо на очах. Це кінець”, — так режисер описав ситуацію, яка зараз відбувається із культурою в Росії.

*

Петербурзька Філармонія скасувала скасувала концерт піаністки Поліни Осетинської, який мав відбутися 3 вересня. Вона висловлювалася проти війни в Україні. “Мені щойно зателефонували і повідомили, що я завтра не граю у Великій залі Філармонії потрійний концерт Бетховена. Думаю, всім усе зрозуміло”, — написала Осетинська у Facebook. 24 лютого піаністка опублікувала фотографію значка зі словами “Ні війні” та підписом “Чорний день нашої історії”, а пізніше підтримала звернення російських НКО до президента, присвячене припиненню війни. 

*

На заслужену артистку Росії Тетяну Рудін склали протокол про дискредитацію армії Росії. Що саме стало приводом до справи, не повідомляється. 24 лютого Рудіна підписалася під зверненням діячів культури та журналістів із закликом припинити війну в Україні. 

*

3 вересня у Москві відбулося прощання з Михайлом Горбачовим. У черзі до Колонної зали пройшло кілька затримань. Стало відомо, що до відділу поліції забрали як мінімум трьох людей. Серед них — жінка похилого віку зі значком “ні війні”.

Затримання під час прощання з Михайлом Горбачовим, Москва

Затримання під час прощання з Михайлом Горбачовим, Москва

У черзі охочих віддати данину пам'яті Горбачову також затримали Поліну Баринову. Дівчина теж мала значок “Ні війні”, що не сподобалося силовикам. У результаті було складено протокол про дискредитацію збройних сил. 

*

Новосибірці поставили резонне питання: “За що загинув Іван?” під пам'ятним муралом на честь загиблого на війні з Україною Івана Романова. Зображення з'явилося на будинку за адресою Більшовицька, 48 зовсім недавно.

Мурал в Новосибірську

Мурал в Новосибірську

*

“Партія мертвих” проводить антивоєнні акції в Санкт-Петербурзі та Ленобласті. 1 вересня в активістів об'єднання відбуваються обшуки — ймовірно, у справі про “образу почуттів віруючих”. 

Акція Партії мертвих

Акція "Партії мертвих"

*

“З початку війни змінилася форма агітації, яка перейшла до партизанської. Люди самостійно роблять листівки, саморобні наклейки. Ми просто це документуємо”, - розповів на Конгресі вільної Росії активіст руху “Весна” Тимофій Мартиненко. Тому, на завершення, фотографії антивоєнних графіїті, наклейок, написів із різних міст Росії.

Казань, фото: Видимый протест

Казань, фото: Видимый протест

Санкт-Петербург, фото: Видимый протест

Санкт-Петербург, фото: Видимый протест

Іваново, фото: Видимый протест

Іваново, фото: Видимый протест

Володимир, фото: Видимый протест

Володимир, фото: Видимый протест


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: ОВД-инфо7х7  – Горизонтальна Росіяidelreal.org, телеграм-каналів  Веснай інших. 

 Поділитися