MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Програма USAID “Права людини в дії”

22.02.2023   

[usaid ugspl logo]

Назва проєкту: “Документування міжнародних злочинів, скоєних в Україні російськими військовими з 24 лютого 2022 року”

Харківська правозахисна група є співвиконавцем програми “Права людини в дії” відповідно до субгрантової угоди з Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ).

Термін дії проєкту: 11.11.2022-30.09.2023

Донор: Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через УГСПЛ

Мета: сприяння боротьбі з безкарністю за міжнародні злочини, скоєні в Україні, та доступу жертв до правди, правосуддя та відшкодування.

Для досягнення цієї мети, зусилля сфокусовано на наступних завданнях:

  1. Забезпечення належної якості документування злочинів, вчинених російськими військовими шляхом технічної підтримки бази даних, навчання документаторів, моніторингу оцінки якості даних.
  2. Забезпечення документування воєнних злочинів у Харківській області, аналіз та верифікація даних, співпраця документаторів зі слідчим управлінням СБУ та Прокуратури Харківської області.
  3. Розробка та розповсюдження аналітичних матеріалів щодо різних видів міжнародних злочинів на національному та регіональному рівнях та підготовка двох подань до МКС.
  4. Надання правової допомоги жертвам міжнародних злочинів в національній правоохоронній системі.
  5. Ініціація та ведення стратегічних справ в міжнародних несудових та судових інституціях.
  6. Проведення інформаційно-просвітницької кампанії.
  7. Адвокаційна та комунікаційна діяльність.

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID та сторінці у Facebook.

Сайт УГСПЛ

Сайт ініціативи T4P

 Поділитися