MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 січня 2022 року

19.01.2023   

Село Тимофіївка Богодухівського району, 19 січня 2023 року. Фото: телеграм-канал Олега Синєгубова

Село Тимофіївка Богодухівського району, 19 січня 2023 року. Фото: телеграм-канал Олега Синєгубова

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 19 січня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Близько 8:30 ранку окупанти протягом години завдавали ударів з артилерії по селу Тимофіївка Богодухівського району. Зафіксовано близько 20 ударів. Жертв та постраждалих немає. Пошкоджено чотири приватні будинки та господарські споруди (https://t.me/synegubov/5332).

У м. Вовчанськ Чугуївського району обстрілів зазнали дві дев’ятиповерхівки: вибиті вікна і дах. Крім того, пошкоджено 10 приватних будинків, гаражі, господарчі споруди (https://t.me/synegubov/5336).

ЗС РФ протягом доби обстрілювали Куп’янський район. Найбільш від обстрілів потерпав м. Куп’янськ і смт. Дворічна. Внаслідок обстрілів пошкоджено 5 приватних будинків, господарчі споруди, автомобілі. Також окупанти ввечері з РЗК С-300 обстріляли приміщення школи-інтернату у. м. Куп’янськ (https://t.me/synegubov/5336).

Станом на 19 січня 2022 року з початку деокупаційних заходів у Харківській області слідчими підрозділами Національної поліції України було зареєстровано зареєстровано 4621 воєнний злочин, з яких найбільше 4146 — за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) та 412 — за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України (https://t.me/police_kh_region/14887).

Загалом за добу рятувальниками здійснено 32 оперативних виїзди, з яких: 10 — на ліквідацію пожеж, у тому числі 1, яку спричинив ворог своїми обстрілами; 6 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 9 — на чергування; 7 — інші виїзди.

Піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби вилучено та знешкоджено 72 вибухонебезпечних предметів (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3163).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) 

Пошкоджено щонайменше 28 цивільних будівель. 

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися