MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 25 січня 2022 року

25.01.2023   

Наслідки ворожих обстрілів Куп’янська, 25 січня, фото: Харківська ОВА

Наслідки ворожих обстрілів Куп’янська, 25 січня 2023 року, фото: Харківська ОВА

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 25 січня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Протягом доби ЗС РФ, починаючи з 7 ранку, обстрілювали м. Куп’янськ. Внаслідок обстріл руйнувань зазнали два житлові будинки, магазин запчастин та об’єкт цивільної промисловості (https://t.me/synegubov/5395; https://t.me/synegubov/5408).

Близько 15 години ЗС РФ обстріляли с. Кругляківка, Курилівської громади, Куп’янського району. Внаслідок обстрілів виникли пожежі. Горіли 2 приватні будинки на загальній площі 300 кв.м. О 18:50 вогонь вдалось загасити. Жертв та постраждалих немає (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3199).

Також ЗС РФ обстріляли селище Дворічна Куп’янського району. Внаслідок обстрілу пошкоджень зазнав приватний житловий будинок. Жертв та постраждалих немає (https://t.me/synegubov/5408).

У м. Вовчанську внаслідок ворожих обстрілів зазнали значних пошкоджень 6 приватних домоволодінь, підприємство та навчальний заклад (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3199).

Також ЗС РФ обстріляли с. Петропавлівка Куп’янського району. Внаслідок обстрілу зруйновано дах приватної оселі та повибивало вікна (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3199).

Станом на 25 січня 2022 року з початку деокупаційних заходів у Харківській області слідчими підрозділами Національної поліції України було зареєстровано зареєстровано 4725 воєнних злочинів, з яких найбільше 4239 — за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) та 423 — за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України (https://t.me/police_kh_region/15020).

Загалом за добу рятувальники 21 оперативний виїзд, з яких: 9 — на ліквідацію пожеж, 3 з яких сталися внаслідок бойових дій з боку противника; 9 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 3 — інші виїзди.

Піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби вилучено та знешкоджено16 вибухонебезпечних предметів (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3177).

За даними Обласного центру екстреної медичної допомоги, за добу постраждалих від ворожих обстрілів не зафіксовано (https://t.me/synegubov/5408)

Резюме за день(за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Пошкоджено щонайменше 16 цивільних будівель

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися