MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 січня 2022 року

28.01.2023   

Харківська область, 28 січня 2023 року. Фото: Національна поліція

Харківська область, 28 січня 2023 року. Фото: Національна поліція

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 28 січня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


У першій половині дня ЗС РФ обстріляли з мінометів село Червона Зоря, Золочівської громади, Богодухівського району. Внаслідок обстрілу пошкоджені 2 житлових будинки (https://suspilne.media/368750-okupanti-obstrilali-dva-sela-na-zolocivsini-castina-odnogo-z-nih-bez-svitla/).

О 17:45 окупанти обстріляли артилерією село Одноробівку Золочівської громади Богодухівського району. Внаслідок обстрілу пошкоджено два будинки, частина населеного пункту без світла. Жертв та поранених немає (https://suspilne.media/368750-okupanti-obstrilali-dva-sela-na-zolocivsini-castina-odnogo-z-nih-bez-svitla/).

Протягом доби ЗС РФ обстрілювали м. Вовчанськ Чугуївського району. Внаслідок обстрілів пошкоджень зазнали безліч цивільних об’єктів, а саме — 4 приватних домоволодіння, господарчі споруди, 3 автомобілі, а також 4 металевих ємності елеватора, 3 складських будівель, плавзасіб та паркан одного з сільськогосподарських підприємств. Крім цього поранення отримала жінка 83 років. Госпіталізована у стані середньої тяжкості (https://t.me/synegubov/5437; https://t.me/DSNS_Kharkiv/3218).

Також протягом доби під обстрілами перебувало місто Куп’янськ. Внаслідок обстрілів пошкоджено житлові будинки та господарчі споруди. Крім цього пошкоджено 2 пасажирських вагони та колія на території залізничного підприємства. Жертви та постраждалі відсутні (https://t.me/synegubov/5437; https://t.me/DSNS_Kharkiv/3218).

Станом на 28січня 2022 року з початку деокупаційних заходів у Харківській області слідчими підрозділами Національної поліції України було зареєстровано 4800 воєнних злочинів, з яких найбільше 4308 — за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) та 427 — за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України (https://t.me/police_kh_region/15064).

Загалом за добу рятувальники здійснили 29 оперативних виїздів, з яких:10 — на ліквідацію пожеж; 2 — для перевірки після ворожих обстрілів; 12 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 5 — інші виїзди.

Піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби вилучено та знешкоджено

33 вибухонебезпечних предметів (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3218).

Резюме за день(за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Поранення отримала щонайменше 1 людина.

Пошкоджено щонайменше 13 цивільних будівель.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися