MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 31 січня 2022 року

31.01.2023   

Село Шипувате Куп’янського району Харківської області, 31 січня 2023 року. Фото: Національна поліція

Село Шипувате Куп’янського району Харківської області, 31 січня 2023 року. Фото: Національна поліція
Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 31 січня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Близько третьої ночі збройні сили РФ обстріляли с. Шипувате Великобурлуцької громади Куп’янського району. За попередніми даними, окупанти обстріляли населений пункт з РСЗВ та завдали ракетний удар із ЗРК С-300. Ракети влучили в землю поруч з місцевим Будинком культури. Вибухова хвиля пошкодила вікна, двері та дах будівлі. Жертв та постраждалих немає (https://t.me/prokuratura_kharkiv/7687; https://t.me/synegubov/5463; https://t.me/police_kh_region/15115).

Російські військові обстріляли смт Дворічна Куп’янського району. Внаслідок обстрілу було вибито вікна у одній з будівель ДСНС та пошкоджено автомобіль рятувальників Жертв та постраждалих немає (https://t.me/synegubov/5463).

Упродовж дня під ворожий вогонь потрапляли місто Вовчанськ, село Стариця та село Новомлинськ. Інформації щодо травмування жителів громад не надходила (https://t.me/police_kh_region/15115).

Станом на 31 січня 2022 року з початку деокупаційних заходів у Харківській області слідчими підрозділами Національної поліції України було зареєстровано 4822 воєнних злочини, з яких найбільше 4329 — за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) та 429 — за ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України (https://t.me/police_kh_region/15113).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Загалом за добу рятувальники здійснили 20 оперативних виїздів, з яких: 10 — на ліквідацію пожеж; 1 — для проведення аварійно-рятувальних робіт; 1 — на перевірку місць ворожих обстрілів; 6 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 2 — інші виїзди.

Піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби вилучено та знешкоджено

10 вибухонебезпечних предметів (https://t.me/DSNS_Kharkiv/3238).

Резюме за день(за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) :

Пошкоджено щонайменше 2 цивільні будівлі

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися