MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Небо свідок. Пошук літака, що скинув бомби на Миколаїв 21 березня 2022 року

05.04.2023   
8-го квітня команда Truth Hounds поділиться деталями розслідування ймовірного воєнного злочину. Публікуємо пресреліз колег із запрошенням на подію.

Фото з фейсбук-сторінки події

Фото з фейсбук-сторінки події

8-го квітня 2023-го року команда Truth Hounds поділиться деталями розслідування ймовірного воєнного злочину. Публікуємо пресреліз колег із запрошенням на подію.


OSINT в дії: як за допомогою розвідки на основі відкритих джерел Truth Hounds вдалося ідентифікувати винних в авіаударі по Миколаєву у березні 2022 року.

“Небо свідок. Пошук літака, що скинув бомби на Миколаїв 21.03.2022” — деталі нового розслідування ймовірного воєнного злочину презентуватимуть 8 квітня.

21 березня 2022 року між 13.00 та 13.30 російські війська завдали авіаційного удару по цивільних об’єктах Миколаєва. Дві авіабомби влучили по будівлі готелю “Інгул” та території Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 1.

20 травня 2022 року Truth Hounds взяли участь у спільних слідчих діях з представниками/-цями Національної поліції та Миколаївської обласної прокуратури, задокументувавши місця влучань. На основі зібраної інформації з місця інциденту, даних відкритих джерел, додаткової інформації від слідства та результатів власного розслідування, аналітики/-ні організації дійшли висновку, що ця атака містить усі ознаки воєнного злочину, а також ідентифікували його виконавців.

У ході розслідування вдалося встановити тип боєприпасів, що використовувалися, модель літака — винищувач-бомбардувальник Су-34, а також приналежність цього літака до конкретного підрозділу.

8 квітня, команда Truth Hounds поділиться деталями розслідування та розповість про те, як це — бути розслідувачами-документаторами. Зокрема, поговоримо про те:

  • Як правильно збирати докази “в полях”;
  • Як від знайденого шматка парашуту побудувати логічний аргументований ланцюжок, що приведе до вказання на ймовірного воєнного злочинця;
  • Як розвідувати на основі відкритих джерел, до яких має доступ кожний.

Час: 13.00

Місце: Squat 17b (Київ, вул. Терещенківська, 17Б)

Вхід вільний. За бажанням, гості можуть підтримати подію донатом. На зібрані кошти Truth Hounds планують передплатити програму X-Ray — OSINT-інструмент, що допоможе встановлювати особи російських воєнних злочинців та шукати вичерпну персональну інформацію про них.

Подія у Facebook: https://fb.me/e/3qfWSTA2d


Truth Hounds — це команда фахівців із прав людини, яка із 2014-го року працює над встановленням справедливості для всіх жертв міжнародних злочинів в Україні. Діяльність Truth Hounds спрямована на підвищення якості національного правосуддя при розслідуванні воєнних злочинів та злочинів проти людяності, притягнення до відповідальності на національному та міжнародному рівні осіб, які вчиняли такі злочини, та надання потерпілим можливості свідчити. У березні 2023-року Truth Hounds отримали Премію свободи ім. А. Сахарова від Норвезького Гельсінського комітету.

Контакт для медіа: [email protected]

 Поділитися