MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Омбудсман звернувся до правоохоронців через відео зі звинуваченням російськомовних захисників

07.11.2023   
Марина Гарєєва
Напередодні Ірина Фаріон заявляла, що не може назвати захисників, які говорять російською, українцями.

Дмитро Лубінець. Скриншот з відео

Дмитро Лубінець. Скриншот з відео

Уповноважений Верховної Ради з прав людини відреагував на відео, що транслює “негативні висловлювання та звинувачення стосовно військовослужбовців Збройних Сил України, які спілкуються мовами нацменшин”.

Про це Дмитро Лубінець повідомив у своєму телеграм-каналі 7 листопада.

Омбудсман зазначив, що він “особисто звернувся до відповідних органів державної влади — Національної поліції України, СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення”, аби вони перевірили зазначену інформацію та вжили відповідних заходів. Лубінець нагадав, що “порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками — карається відповідно до статті 161 Кримінального кодексу України”.

Уповноважений з прав людини також зауважив, що Україну захищають чоловіки та жінки, які належать до різних верств суспільства та різних національних спільнот. Українські захисники та захисниці сповідують різні релігії та мають різні переконання. Лубінець також нагадав, що поведінка, яка має на меті принизити людську гідність особи чи групи осіб або створити щодо такої особи чи групи осіб напружену, ворожу, образливу чи зневажливу атмосферу, є утиском, а ця форма дискримінації заборонена чинним законодавством України.

Наостанок Лубінець закликав усіх, а передусім публічних осіб, свідомо ставитися до ідей та поглядів, які вони транслюють, а медіа — відповідально ставитися до інформації, яку вони поширюють.

“Дискримінація та дискредитація будь-кого в Україні заборонена!” — наголосив омбудсман.

Що передувало?

Хоча Дмитро Лубінець не уточнював, про яке саме відео йдеться, на днях колишня народна депутатка та мовознавиця Ірина Фаріон вчергове заявила, що не вважає людей, які говорять російською мовою, українцями. Сама Фаріон не коментувала заяву омбудсмана.

Те, що російськомовні українці є “яничарами”, Ірина Фаріон сказала у розмові з Яніною Соколовою. Журналістка не погодилася з такою позицією та зауважила, що частина військових, які служать в “Азові” та у 3-ій окремій штурмовій бригаді, спілкуються російською, у тому числі й у бою.  

“Я категорично цього не приймаю, — відповіла на це Фаріон. — У мене запитання до них: що вам, хлопці, заважає, коли ви такі моцні? І ви дуже розумні. Що вам заважає виконувати 29 статтю закону про Збройні сили України. Ви, хлопці, знаєте, що таке — дисципліна в армії? Якщо в армії немає дисципліни — то немає армії, це зброд тоді”. На думку мовознавиці, воювати в українській армії та говорити російською — це “бздура”. 

Вже пізніше Ірина Фаріон написала у фейсбуці, що “найогидніше — це чути московське нарєчіє від людини у військовій формі ЗСУ”, а згодом назвала російськомовних оборонців України “москворотими”.

 Поділитися