MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Великі Проходи з повітря після деокупації

12.01.2024   
175 кілограмів тротилу, 68 протитанкових мін — неймовірну кількість вибухівки залишили по собі росіяни у прикордонному селі на Харківщині.

вул. Радянська

вул. Радянська

Від села Великі Проходи до україно-російського кордону — 10 кілометрів. Село опинилося під російською окупацією в перший день війни, звільнили його вже за шість місяців. Ніби почерк вбивці, на багатьох понівечених та згорілих машинах та будівлях намальована рашистська “Z”.

Відступаючи, окупанти замінували в селі дамбу. “Загальний тротиловий еквівалент — приблизно 650 кілограмів. Для розуміння, за оцінками експертів для вибуху труби Північного потоку було використано 500 кг тротилового еквівалента”, — повідомляв начальник слідчого управління Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов.

Наслідки такого вибуху були б жахливі — затоплення цілих сіл та селищ. Крім того, в селі повністю розбиті чотири підстанції, інші сім — пошкоджені на 40-50%. Лише у січні 2024 року в селі частково повернули світло, адже вдалося відремонтувати одну з них.

вул. Радянська, 13а

вул. Радянська, 13а

вул. Радянська, 24

вул. Радянська, 24

вул. Радянська, 26а

вул. Радянська, 26а

вул. Молодіжна, 1

вул. Молодіжна, 1

вул. Молодіжна, 3

вул. Молодіжна, 3

вул. Молодіжна, 23

вул. Молодіжна, 23

вул. Молодіжна, 25

вул. Молодіжна, 25

вул. Шевченко

вул. Шевченко

вул. Авіаторів

вул. Авіаторів

 Поділитися