У РФ планують скасувати рішення щодо реабілітації жертв радянських репресій
На офіційному порталі правових актів з’явився відповідний проєкт наказу за підписом генпрокурора РФ Ігоря Краснова. Про це повідомляє видання “Важные истории”.
“Як саме влада РФ оцінюватиме ступінь ‘винності’ того чи іншого репресованого, не уточнюється, — зазначають журналісти. — Документи про скасування висновку про реабілітацію в’язня таборів або страченого за радянських часів передаватимуть до органів влади, щоб ті ‘не допускали виправдання посібників нацистів та зрадників Батьківщини’, йдеться у проєкті. Рішення про перегляд реабілітації політзеків-іноземців передаватимуть владі інших держав через МЗС РФ”.
Як вказує видання “Медиазона”, в документі згадується указ аж 1955 року “Про амністію радянських громадян, які співпрацювали з окупантами в період Великої Вітчизняної війни”: мовляв, він призвів до “реабілітації за формальними критеріями та обілювання посібників нацистів і зрадників Батьківщини, які служили в прибалтійських, українських та інших каральних підрозділах, сформованих за національними ознаками, учасників підпільних націоналістичних та бандитських формувань”.
Нещодавній проєкт наказу став наступним кроком після внесених у червні змін до російської “Концепції державної політики з увічнення пам’яті жертв політичних репресій”.
Концепція була ухвалена 2015 року, тоді в ній наголошувалося на необхідності об’єктивного аналізу “як досягнень радянського періоду, так і його трагічних сторінок, зокрема масових політичних репресій”.
Як уточнюють “Важные истории”, влітку цього року з документа прибрали згадки про “масовість” радянських репресій, про насильницьку колективізацію та штучно створений голод, про репресії проти представників різних релігій та “класово чужих” для радянського режиму людей, про депортації народів, а також положення про необхідність увічнити пам’ять жертв і визнання репресій незаконними.
Нагадаємо, в 2020 році переписування історії було офіційно закріплене в російській конституції, коли туди внесли статтю, яка “гарантує історичну правду”.
Такі зміни в законодавстві держави-агресора не можуть не позначитися на житті українців в окупації. Як ми неодноразово розповідали, росіяни знищують українські історичні пам’ятники, зокрема позбавляються всього, що хоч якось нагадує про Голодомор, а також активно запроваджують російські освітні програми, нав’язуючи дітям і молоді рашистську пропаганду та спотворену історію.
“В освітніх закладах дітям продовжують промивати мізки російською пропагандою, змушують писати листи учасникам так званої ‘СВО’ [так в Росії називають війну проти України], завозять підручники з переписаною історією, проводять заняття з військового вишколу”, — розповідав нещодавно очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.