MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

‘Лист Путіну як керівнику терористичної держави’. Дайджест російських протестів

11.02.2025   
Наші інформ.
8 років ув’язнення отримав пенсіонер, який написав відкритий лист Путіну, в якому нагадав йому про МН17 та Бучу.

Костянтин Селезньов, фото: Политзек-Инфо

Костянтин Селезньов, фото: Политзек-Инфо

Пенсіонер Костянтин Селезньов із Москви надіслав листа генпрокурору РФ, в якому написав про доповідь ООН “про злочини російських військовослужбовців у трьох областях України” та розслідування The New York Times про вбивства російськими солдатами мирних жителів у Бучі. Свого листа він опублікував у “ВКонтакте” і пізніше виклав пост під назвою “Лист Путіну як керівнику терористичної держави”. У цьому пості він написав про авіакатастрофу 17 липня 2014 року, коли пасажирський авіалайнер був збитий російськими силами на контрольованій ними території Донецької області.

“Нагадаю Вам, що згідно з рішенням суду саме ‘Бук’ цієї бригади збив „Боїнг“ рейсу МН17 (загинуло 298 осіб). Нагадаю Вам, що згідно з даними слідства саме Ви, Володимир Путін, наказали на транспортування цього ‘Бука’ з 53-ї бригади на територію України. Нагадаю, що раніше Ви, пане Президенте, надали звання гвардійській 64-й мотострілецькій бригаді, військовослужбовців якої звинувачують у масових злочинах у місті Буча”, — написав Селезньов.

27 січня Лефортовський суд засудив Костянтина Селезньова до восьми років ув’язнення.

Переслідування

За порівняння співака SHAMAN із нацистом із “Гітлерюгенду” 70-річний журналіст, голова камчатського осередку партії “Яблуко” Володимир Єфімов отримав 2 роки колонії-поселення. Попри вже заведені на нього 2 кримінальні справи за “повторну дискредитацію армії” і штраф за антивоєнні пости, він продовжує висловлюватися проти війни в Україні. 29 січня його засудили до 2 років колонії-поселення за звинуваченням у “повторній дискредитації армії” і заборонили на 4 роки робити публікації, адмініструвати сайти й канали в інтернеті.

*

Інженера з Набережних Човнів (Приволзький федеральний округ) Миколу Лекомцева затримали у вересні 2023 року за координацію учасників “Артпідготовки” (російська влада вважає «екстремістською організацією»), через телеграм-канали “Скотобаза” і “ZVероловы”. За версією слідства, Микола “пропагував ідеї насильницької зміни влади, основ конституційного ладу в РФ” і негативно висловлювався про війну. 27 січня Миколу Лекомцева засудили до двох з половиною років колонії.

Микола Лекомцев, фото: ОВД-Инфо

Микола Лекомцев, фото: ОВД-Инфо

*

За пост у Instagram із закликом донатити батальйону “Азов” проти волонтерки “Армії красунь” Надії Россінської (Надін Гейслер), яка допомагала українським біженцям, порушили третю кримінальну справу, цього разу про “держзраду”. Захист Надін стверджує, що акаунт не належить дівчині. У СІЗО у Гейслер погіршилося здоров’я: з’явилися головні болі, тахікардія, знизився зір і слабкість, вона не може стояти на ногах.

*

Виконавець бардівських пісень із Москви Андрій Буянов на своїй сторінці у “ВКонтакте” викладав пости з антивоєнними піснями, віршами та висловлюваннями. Так Андрій засуджував бомбардування Чернігова і підрив греблі Каховської ГЕС. Він написав про відспівування Олексія Навального такі слова: “...люди скандують те, що мало б лунати в церквах усі ці два роки: ‘Ні війні!’ Але не звучить. Глас Божий, вигнаний із храмів…” 27 січня Нагатинський суд Москви оштрафував Андрія Буянова на суму близько 300 тисяч рублів за 10 протоколами про “дискредитацію російської армії”.

Андрій Буянов, фото: Осторожно, новости

Андрій Буянов, фото: Осторожно, новости

*

Питання про купівлю прапора РДК прирівняли до тероризму. Москвич Олексій К. запитав у коментарях у засновника “Русского добровольческого корпуса” (воює на боці України, влада РФ вважає терористичним) Дениса Капустіна, де можна купити прапор руху, і прикріпив до повідомлення логотип РДК. 15 січня 2025 року Олексія заарештували на 15 діб за демонстрацію символіки забороненої організації. Але на свободу Олексій не вийшов: 27 січня його відправили в СІЗО за звинуваченням в “участі в терористичній організації” за цей коментар.

*

Похвала ЛСР і батальйону “Азов” може коштувати 6 років колонії. За коментарі зі схваленням дій легіону “Свобода Росії” та “Азова” юрист із Челябінська Костянтин Огольцов із квітня 2024 року перебуває в СІЗО за обвинуваченням у “виправданні тероризму”. 28 січня прокурорка запросила для Костянтина 6 років позбавлення волі і заборону адмініструвати інтернет-ресурси на 3 роки.

*

У телеграм-каналі державного інформагентства “Якутское-Саха” було розміщено посилання на матеріал інтернет-видання “Медуза”, де депутатка з Бучі розповідала про життя міста після російської окупації. 29 січня стало відомо, що за це посилання заступника гендиректора холдингу “Сахамедіа” Олександра Сівцева визнали винним у співпраці з “небажаною” (такою влада РФ вважає “Медузу”) організацією та оштрафували.

*

25-річного жителя Московської області затримала ФСБ за те, що він сфотографував військову частину і передав фотографії “представникам українського воєнізованого об’єднання, визнаного терористичною організацією”. За версією слідства обвинувачений переказав біткойни “на рахунки, що використовуються для фінансової підтримки та матеріально-технічного забезпечення українських збройних формувань”. 28 січня суд у Чувашії виніс вирок: 12 років колонії за “держзраду”, обмеження волі на рік після звільнення і штраф.

*

У січні 2023 року звукорежисер ТРК “Братск” Дмитро Міхєєв кинув пляшку із запальною сумішшю у вікно військкомату в Братську (Сибірський федеральний округ). Наступного дня його затримали й відправили до СІЗО. Близько пів року Дмитро провів на примусовому лікуванні в психіатричній лікарні. 30 січня суд засудив Дмитра Міхєєва за статтями про “вчинення теракту”, “навчання тероризму” і “держзраду” до 18 років позбавлення волі. Перші 5 років Дмитро проведе у в’язниці, решту терміну — в колонії суворого режиму.

Дмитро Міхєєв, фото: Политзек-Инфо

Дмитро Міхєєв, фото: Политзек-Инфо

*

За донат 500 рублів (це менше ніж 5 євро) для РБК жителя Бурятії визнали терористом і держзрадником: 21-річний Олексій Бадмаєв з Улан-Уде за обвинуваченням у “виправданні тероризму” і “держзраді” отримав 7 років позбавлення волі: два з половиною роки у в’язниці, решту строку — у колонії суворого режиму.

Олексій Бадмаєв, фото: SOTA Vision

Олексій Бадмаєв, фото: SOTA Vision

*

За 4 схвальні коментарі на YouTube про дії батальйону “Азов” і авіаудари по нафтобазі та об’єктах господарської інфраструктури в Бєлгородській області волгоградця Руслана Багірова визнали винним у “закликах до тероризму” і засудили до 4 років колонії.

Пікети та мітинги

24 січня 78-річний Віктор Гілін втретє вийшов із плакатом на підтримку Арсенія Турбіна до будівлі адміністрації в Пермі. 16-річного Арсенія Турбіна було засуджено до п’яти років позбавлення волі за сфальсифікованими силовиками протоколами за те, що він нібито хотів вступити в легіон “Свобода Росії”.

Віктор Гілін, фото: Пермь 36.6

Віктор Гілін, фото: Пермь 36.6
*

28 січня засуджений за “фейки” про армію журналіст Роман Іванов провів пікет у Московському обласному суді під час розгляду апеляції. Роман, який брав участь у процесі через відеозв’язок, розгорнув саморобний плакат із написом “Не може бути народ настільки дурний, щоб ним правив той, хто любить трупи. Від 250 000 до 1 000 000 загиблих!”

Роман Іванов, фото: SOTA

Роман Іванов, фото: SOTA

Помічниця судді заявила, що зйомка заборонена, і відключила Іванова, засідання відклали на 18 лютого.

*

29 січня незряча активістка Оксана Осадча вийшла на пікет на підтримку лікарів-політв’язнів до пам’ятника Булату Окуджаві на Арбаті в Москві. Оксана нагадала про справи медиків Надії Буянової та Ольги Менших, засуджених до позбавлення волі в колонії на строки 5,5 і 8 років за антивоєнні висловлювання.

Фото: телеграм-канал

Фото: телеграм-канал "Идите лесом"


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: SOTA, 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальная Россия, телеграм-каналів Весна, Активатика, RusNews та інших.

 Поділитися