MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ знищила понад 1000 дитсадків

15.05.2023   
Марина Гарєєва
Як розповіли в Міністерстві освіти і науки, від дій РФ “суттєво страждає мережа закладів дошкільної освіти”. Російська армія зруйнувала щонайменше 70 дошкільних закладів. 846 закладів опинилися в російській окупації.

Ілюстративне зображення. Дитсадок у Луганській області після російського обстрілу. Світлина: pressjfo.news / фейсбук

Ілюстративне зображення. Дитсадок у Луганській області після російського обстрілу. Світлина: pressjfo.news / фейсбук

Станом на 11-те травня, Росія зруйнувала 70 дошкільних закладів і пошкодила 1 031 дошкільний заклад.

Про це 13-го травня повідомили в Міністерстві освіти і науки.

У МОН наголосили, що від дій РФ “суттєво страждає мережа закладів дошкільної освіти”.

За інформацією МОН, станом на 1-ше травня освітній процес здійснюють 10 367 закладів дошкільної освіти. При цьому 846 закладів опинилися на тимчасово окупованих Росією територіях.

131 заклад залишається прихистком для внутрішньо переміщених осіб. Окрім цього, в закладах дошкільної освіти облаштовані 77 пунктів незламності.

Станом на 1-ше травня 2023-го, понад 750 тисяч дітей охоплено дошкільною освітою, з них:

  • 437 901 дитина навчається за очною формою (освітні послуги надають 6 003 заклади дошкільної освіти);
  • 182 263 дитини навчаються за дистанційною формою (2 851 заклад);
  • 131 130 дітей навчаються за змішаною формою (1 513 закладів).

При цьому 6 602 заклади дошкільної освіти надають освітні послуги внутрішньо переміщеним здобувачам освіти — 28 664 вихованцям.

Як розповіли в МОН, 65,4 % дітей отримують дошкільне навчання.

У закладах дошкільної освіти функціонує 4 771 інклюзивна група, у якій здобувають освіту та отримують корекційні послуги 8 415 дітей з особливими освітніми потребами.

У МОН зауважили, що Дитячий фонд Організації об’єднаних націй ЮНІСЕФ активно підтримує дошкільнят:

“Лише у квітні у межах реалізації проєкту ‘Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні’, який реалізує Асоціація працівників дошкільної освіти за підтримки Міністерства та Українського інституту розвитку освіти, було залучено майже три тисячі дітей, які з різних причин не відвідували заклади дошкільної освіти. Локації для роботи з дітьми різні: на базі дитячих садків, шкіл, інших установ, у пунктах ‘Спільно’ від ЮНІСЕФ”, — розповіли в міністерстві.

Наприкінці грудня 2022-го, було відомо, що Збройні сили РФ пошкодили понад 2,6 тис. закладів освіти та повністю зруйнували понад 406 закладів.


Глобальною правозахисною ініціативою “Трибунал для Путіна” (T4P) станом на 15-те травня було зафіксовано щонайменше 39 504 злочини, імовірно скоєні представниками РФ в Україні. Зокрема, було задокументовано щонайменше 1 395 атак на освітні заклади. Це неостаточні цифри: реальна кількість деяких видів злочинів майже напевно суттєво вища за те, що можливо зафіксувати.

Правозахисна ініціатива T4P була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022-го року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися