MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РБ: Морги та лікарні в Гомельській області переповнені російськими військовими

02.03.2022   
ХПГ-інформ
Гомельців терміново виписують, щоб віддати приміщення пораненим росіянам. У приміщенні Центру радіаційної медицини тепер перебуває близько 400 поранених. Морг Мозира забитий тілами вбитих чеченців.

Санітарні російські автомобілі біля мозирської міської лікарні, 28 лютого 2022 року (фото: Радіо Свобода)

Морги та лікарні в Гомельській області переповнені російськими військовиками. Про це сьогодні повідомила білоруська служба Радіо Свобода. Частину лікарні швидкої допомоги в місті Гомелі цілком віддають під потреби поранених у війні з Україною російських солдатів.

Як кажуть мешканці Гомелю, поранених росіян містом возять вельми часто, везуть їх щонайменше до трьох міських лікарень. Гомельців терміново виписують, щоб віддати приміщення пораненим росіянам. Скажімо, у приміщенні Центру радіаційної медицини тепер перебуває близько 400 поранених. Переповнена лікарні і в місті Мозирі.

«Щодня привозять десь по сотні поранених. Везуть з Наровлі (районний центр у Гомельській області – ХПГ-інформ) – там розгорнутий польовий госпіталь. У Наровлі їх помічають – кого оперувати, кого виписувати чи до моргу», – повідомляє джерело Радіо Свобода з Мозира.

Інші джерела повідомляють, що поранені росіяни перебувають у лікарнях селища Брагін та міста Хойники.

Про те, що в Мозирі всі морги переповнені, повідомила в ефірі українського телеканалу «Рада» й Ганна Красуліна, прессекретарка Світлани Тихоновської.

«Причому там етнічні чеченці. Ми знаємо, що їм доручили покласти трупи агресорів на довготривале зберігання. Це означає, що вони бояться відправляти до Чечні „Вантаж 200“. Ми повинні це донести і до чеченців, і до росіян, що білоруські морги на півдні Білорусі вже заповнюються трупами їхніх солдатів. Це важливо, і нехай вони це знають. Ми не дамо російській пропаганді це приховати», – заявила Красуліна.

Як зазначає Радіо Свобода, офіційної інформації щодо цього ні від білоруської, ні від російської сторони немає.


Нагадаємо, російська агресія проти України розпочалася, зокрема, і з території Білорусі. 27 лютого нелегітимний керівник РБ Олександр Лукашенко визнав, що з території Білорусі випустили ракети по Україні і назвав це «вимушеним кроком».

Керівник Народного антикризового управління колишній дипломат Павло Латушко сьогодні, 2 березня, закликав керівництво всіх цивілізованих карїн світу та міжнародних організацій у терміновому порядку заявити про невизнання Олександра Лукашенка президентом, а його режим відкрто назвати воєнним агресором.

 Поділитися