MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Живи заради Білорусі, а не помирай заради Росії!»

23.03.2022   
Андрій Діденко

Під таким гаслом виступають активісти Білорусі.

У Білорусі  скрізь розклеюють листівки, в соціальних мережах розпочато масовий флешмоб:

«Лукашенко готує вторгнення в Україну. 15 тисяч росіян вже загинули в Україні. Тепер будуть воювати білоруси. Лукашенко обміняв Путіну наші життя на довічне президентство. Росія буде воювати до останнього білоруса. 

Нас будуть кидати на смерть, щоб з'ясувати  вогневі позиції українців. Так росіяни вже робили з солдатами "ЛНР" і "ДНР" .

Білоруси для Росії – гарматне м'ясо! 

Путіну все одно, скільки домовин буде в Білорусі. Нас штовхають на вірну смерть.

Зробіть все, щоб не помирати Білоруси!

Саботуй, захворій, візьми відпустку. Не ставай окупантом! Не йди на війну!

Нехай син Лукашенка воює!

Білорусь - партизанський край, а не країна окупантів!

Врятуй своїх рідних!

Ні війні в Україні!

Живи заради Білорусі!

А не помирай заради Росії!»

Із закликом до білорусів зберегти своє життя звернулася Олександра Герасименя, керівник Білоруського фонду Спортивної солідарності: «Сьогодні-завтра вас мобілізують і змусять брати участь у братовбивчій війні проти України. Але це не наша війна. Ми не вороги. Той, хто прийде на Україну  зі зброєю, той від зброї і загине. Зробіть все можливе, щоб не брати участі в цій війні. Складіть зброю, здавайтесь в полон, збережіть своє життя».

Керівник Народного антикризового управління опозіционер Павло Латушко заявив, що у разі участі білоруських військ в російсько-українській війні вони можуть повернутися в Білорусь під зовсім іншим прапором.

Представник СБУ Віктор Ягун в ефірі інформаційного марафону 22 березня заявив: «Можливість вторгнення з боку Білорусі залишається досить високою. Відомо, що вони вже підготували перший ешелон — 5 батальйонно-тактичних груп, це близько 5 тисяч військових, які можуть у будь-який момент перетнути кордон. Вони також мають резерв, це ще близько 5 тисяч людей.І ще приблизно стільки ж підготовлено для так званої третьої хвилі перекидання резервістів. Загалом це від 10 до 15 тис. військових, які можуть запустити в Україну».

 Поділитися