MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

За 16 днів війни загинуло 79 дітей, 9 шкіл знищено вщент

12.03.2022   
ХПГ-інформ
Найбільше жертв серед дітей – у Київській, Харківській, Донецькій, Сумській, Херсонській та Житомирській областях.

З початку російської військової агресії в Україні було вбито 79 дітей, поранено – майже 100. Про це повідомляють в Офісі Генерального прокурора. Найбільше дітлахів постраждало у Київській, Харківській, Донецькій, Сумській, Херсонській та Житомирській областях. Число жертв не є остаточним, адже кількість постраждалих в районах, де зараз ведуться активні бойові дії, встановити неможливо. 

Вже зруйновано понад 280 навчальних закладів,  9 –  повністю. У Донецькій області пошкоджено 110 навчальних закладів,  у Сумській – 28, в Києві – 17. 

7 мільйонів дітей позбавлені можливості навчатися через активні бойові дії на території України та цілеспрямоване руйнування таких закладів, зазначають в Офісі Генерального прокурора. Всі злочини проти дітей ретельно фіксуються ювенальними прокурорами.

Вчора, 11 березня, Омбудсман Людмила Денісова заявляла про 71 загиблу дитину: «71 дитина загинула в Україні, понад 100 було поранено в результаті обстрілів  російських військ. Лише у Малині Житомирської області жертвами авіаційного удару ворога стали п’ятирічна дівчинка та двоє дітей 2021 року народження. За військове вторгнення РФ Україна платить непомірну ціну – життям своїх дітей».  

Комітет ООН з прав дитини вимагає від РФ припинення воєнних дій та виконання своїх зобов'язань щодо захисту дітей від фізичного і психологічного насильства.

 Поділитися