MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Державні гарантії учням, студентам та освітянам в умовах війни – Верховна Рада ухвалила закон

17.03.2022   
ХПГ-інформ
Йдеться про можливість навчатись і працювати дистанційно, збереження місця роботи, середнього заробітку, виплату стипендії, забезпечення харчуванням та місцем проживання.

Фото: Vic Hinterlang, Shutterstock

Депутати прийняли Закон, що надає державні гарантії здобувачам освіти, працівникам закладів, вимушених змінити місце проживання, залишити робоче місце або місце навчання. 

Здобувачам освіти, працівникам закладів освіти, установ освіти, наукових установ, у тому числі тим, які в умовах воєнного стану вимушені були змінити місце проживання, залишити робоче місце, місце навчання, незалежно від їхнього поточного місця перебування, на час особливого періоду, гарантується: 

  • організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників;
  • збереження місця роботи, середнього заробітку, виплата стипендії та інших виплат, передбачених законодавством; 
  • місце проживання (пансіон, гуртожиток тощо) та забезпечення харчуванням (у разі потреби).

«Значна кількість здобувачів освіти, працівників закладів, установ освіти, наукових установ вимушена змінити місце проживання (перебування), – пояснюють автори законопректу. – Крім цього, організація здобуття освіти в очній формі несе значні ризики для життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування в цих умовах повинні дотримуватися законів України та мати право на оперативне прийняття рішень, які є вимогою воєнного часу, надзвичайного стану, для збереження життя та здоров’я людей. Проєкт закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану”, розроблений Міністерством освіти і науки України, має урегулювати на законодавчому рівні питання надання державних гарантій здобувачам освіти, працівникам закладів, установ освіти, наукових установ та їх реалізації, а також забезпечити максимальне сприяння створенню безпечного освітнього середовища, організації здобуття освіти, освітнього процесу у формі найбільш безпечній для життя і здоров’я людей в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану».

 Поділитися