MENU

Прокуратура: На Харківщині обстріляли колонію, є загиблий 

21.03.2022
ХПГ-інформ

20 березня 2022 року військовослужбовці країни-агресора здійснили артилерійський обстріл однієї із установ виконання покарань Харківської області, повідомляють у Харківській прокуратурі. 

Будівля колонії була частково зруйнована. Один із в’язнів отримав осколкове поранення попереку. У лікарні він помер.

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури слідчими Управління СБ України в Харківській області розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

Правозахисники звертають увагу на те, що часто установи виконання покарань та СІЗО не евакуюють вчасно. Якщо відбувається військова операція, а люди перебувають в камерах, вони нічого не можуть вдіяти, аби самостійно уникнути смерті або захоплення. У більшості випадків під час повітряної тривоги вони залишаються в камерах. Ще в перший день війни напризволяще була залишена Менська виправна колонія № 91 в Чернігівській області. У захопленому Старобільському СІЗО Луганської області керівник установи відмовився працювати на окупантів, і йому окупанти шукають заміну.  Найгірша ситуація в захопленому кадирівцями СІЗО Маріуполя.

 Поділитися