MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Рада дозволила звільнятися з-під варти для призову на військову службу

16.03.2022   
Денис Волоха

© stayerimpact/Pixabay

Також підозрювані та обвинувачені зможуть передавати кошти застави на потреби Збройних Сил України.

Народні депутати підтримали зміни до Кримінального процесуального кодексу, що дозволяють підозрюваному чи обвинуваченому, який тримається під вартою, у разі введення воєнного стану клопотати до прокурора про звільнення для мобілізації.

Згідно зі змінами, після розгляду клопотання прокурор може звернутися до слідчого судді з клопотанням про скасування запобіжного заходу, у якому має бути висновок про придатність підозрюваного/обвинуваченого до несення військової служби в умовах воєнного стану.

Ця процедура не застосовна до певних злочинів, зокрема до умисного вбивства, зґвалтування, насильницького зникнення, злочинів проти основ національної безпеки України, тероризму, воєнних злочинів, більшості злочинів під час несення військової служби.

Підозрювані та обвинувачені у скоєнні таких злочинів не зможуть звільнитися для несення військової служби.

Звільнена особа повинна буде не пізніше 24-х годин з’явитися для проходження військової служби.

Особи, щодо яких обрано інший запобіжний захід, також зможуть клопотати про звільнення для мобілізації під час дії воєнного стану.

Якщо запобіжний захід — застава, суд зможе замінити його на особисте зобов’язання, якщо підозрюваний/обвинувачений забажає передати кошти застави на потреби Збройних Сил України.

Також у місцях ведення активних бойових дій за клопотанням підозрюваного/обвинуваченого суд матиме змогу розглянути зміну запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на особисте зобов’язання.

Прийняті зміни набудуть чинності після підписання Президентом та офіційного оприлюднення.

 Поділитися