MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Закликаємо ратифікувати Римський статут — звернення Євромайдан SOS

24.03.2022    доступно: in English
Багато урядовців апелюють до Гааги з надією, що злочини Росії будуть розслідувані, але Україна досі не ратифікувала Римський статут того самого суду в Гаазі.

Depositphotos

Ми звертаємося до Президента України та парламенту невідкладно ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС). 

Представники Російської Федерації, здійснюючи збройну агресію в Україні, практично щодня вчиняють воєнні злочини та злочини проти людяності. Напади на цивільне населення, використання цивільних в якості живого щита, примусова мобілізація, використання заборонених видів озброєння, катування, знищення культурних цінностей та багато інших – це не просто акти тероризму, як їх класифікує українська прокуратура, це міжнародні злочини, за які немає строків давності. 

Багато урядовців, пересічних людей, журналістів, політиків, активістів і воєнних апелюють до Гааги як символа справедливості з надією, що ці злочини будуть розслідувані, а винні будуть покарані. 

2 березня Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що 38 країн звернулося до МКС щодо негайного початку розслідування міжнародних злочинів в Україні, що є найбільшим поданням в історії МКС. Прокурор МКС в цей же час заявив, що розпочне негайне розслідування вчинених злочинів.

Однак до сьогодні Україна не ратифікувала Статут Міжнародного Кримінального Суду, що буде постійно створювати перешкоди у цих розслідуваннях і у подальшому в процесі суду. Ратифікація дозволить Україні суттєво пришвидшити процедури роботи МКС.

На сьогодні ми не бачимо жодного логічного аргументу проти ратифікації Римського Статуту і вважаємо, що парламент має його негайно  ратифікувати. Це дасть чітке розуміння усім, що рано чи пізно всі міжнародні злочини в Україні будуть розслідувані й винні понесуть покарання.

Ми закликаємо, щоб Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права» (законопроєкт № 2689), ухвалений парламентом ще в травні 2021 року. На сьогодні чинний Кримінальний кодекс України не надає чіткого переліку міжнародних злочинів, які вчиняють представники Російської Федерації, що в подальшому створюватиме суттєві проблеми у притягненні до відповідальності винних.

Потрібно перейти від декларацій до реальних дій для притягнення до відповідальності причетних до вчинення міжнародних злочинів на території України. 

Ми не хочемо, щоб заяви про притягнення до відповідальності залишилися деклараціями. 

Ми вважаємо, що усі потерпілі від міжнародних злочинів, скоєних на території України, заслуговують на правосуддя. 

Це важливе завдання дає нам шанс, що такі злочини більше не будуть повторюватися, а винні рано чи пізно понесуть відповідальність.

Звернення відкрите для підписання:

Центр громадянських свобод 
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Громадська організація Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”
Громадська організація “Truth Hounds”
Центр прав людини ZMINA
ЦГП “Альменда”
ГО “Вектор прав людини”
Фундація DEJURE
ГО Школа Медіапатріотів 
ХОФ “Громадська Альтернатива”
Крим SOS
Кримська правозахисна група
ГО «Культура проти хамства»
Регіональний центр з прав людини
ГО «Невидима»
Об’єднання родичів політв’язнів Кремля
Платформа звільнення політв’язнів
Харківська правозахисна група

 Поділитися