MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

П’ять тисяч маріупольців загинули за 27 днів осади – Офіс президента

29.03.2022   
Андрій Діденко
З них близько 210 дітей. Тим часом правозахисна організація Amnesty International звинуватила РФ у скоєнні воєнних злочинів в українському Маріуполі.

Маріуполь в облозі, фото: телеграм-канал "Украина Life"

Станом на 28 березня російська армія убила у Маріуполі не менше 5 тисяч жителів, серед них принаймні 210 дітей. Ці цифри надав журналістам tsn.ua Офіс президента.  Дані неточні, підрахунок наразі провести неможливо. Скоріш за все, кількість жертв облоги Маріуполя набагато вища. 

Маріуполь в облозі, фото: телеграм-канал "Украина Life"

Крім того російські військові майже цілком знищили місто: пошкоджено 90% житлових будинків, 40% — вщент зруйновані. Стерто з землі три лікарні і одну поліклініку, руйнувань зазнали сім лікарень і чотири поліклініки. Пошкоджено три пологових будинки, один зруйновано. 

До блокади з міста евакуювалися 140 тисяч осіб, після   – ще 150 тисяч. Також росія депортувала на свою територію 30 тисяч маріупольців окупанти примусово депортували на російську територію. За інформацією Маріупольської міської ради, в Маріуполі залишається 170 тисяч мешканців. 

Маріуполь в облозі, фото: телеграм-канал "Украина Life"

Як повідомляє маріупольський сайт 0629, станом на 29 березня «ані захисники України, ані рашистські окупанти не можуть напевно сказати, яка частина Маріуполя у відсотках контролюється сторонами». Тривають вуличні бої, зокрема в районі вулиці Торгової та у Кальміуському районі.

Маріуполь в облозі, фото: телеграм-канал "Маріуполь NOW"

В соцмережах розповсюджують відео, в якому російські окупанти в Маріуполі діляться своїми проблемами з постачанням амуніції, їжі, а також розкривають стратегію ведення бойових дій у місті: «Мы работаем так: заходим небольшой группой, отходим, а потом по этому кварталу работает наша авиация и артиллерия».

Маріуполь в облозі, фото: телеграм-канал "Маріуполь NOW"

Журналісти сайту 0629 уточнюють, що бої точаться в міських кварталах, де в підвалах досі ховаються цивільні. По ним рашисти і «працюють артилерією».

Фото: телеграм-канал "Маріуполь NOW"

Тим часом правозахисна організація Amnesty International звинуватила РФ у скоєнні воєнних злочинів в українському Маріуполі, повідомляє Маріупольська міськрада з посиланням на французьку інформаційну агенцію France-Presse (AFP). «Облога Маріуполя, відмова від евакуації з гуманітарних міркувань та ненадання гуманітарних коридорів для виведення цивільного населення, а також удари по цивільному населенню, є, як показало розслідування Amnesty International, воєнними злочинами», – цитують у міській раді заяву генерального секретаря організації Агнес Каламар. Те, що відбувається в Маріуполі, Каламар порівняла події у Маріуполі зі знищенням сирійського міста Алеппо та пообіцяла, що Amnesty International найближчим часом оприлюднить результати свого докладного розслідування.

 Поділитися