MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Біля Харкова російські військовослужбовці розстріляли цивільні автівки – Омбудсман

01.04.2022   
ХПГ-інформ

Розстріляні цивільні автівки біля Малої Рогані, фото: скріншот з ютьюб-каналу Бутусов Плюс

На Харківщині на трасі біля села Мала Рогань виявлено понад два десятки розстріляних цивільних машин із загиблими людьми в середині. Про трагедію стало відомо після визволення села.

«Серед машин на дорозі жодної військової техніки, тільки цивільні. Люди намагалися розвернутися. На жаль, багатьом урятуватися не вдалося», – написала у своєму телеграм-каналі Людмила Денісова.

Тіла деяких убитих громадян вдалося забрати лише зараз, йдеться в повідомленні. Точна кількість загиблих не повідомляється.

Контроль над цією дорогою російські війська мали від 27 лютого. Велика кількість харків’ян, що намагалися врятуватися цією трасою, потрапили під ворожий обстріл. Звільнили Малу Рогань орієнтовно 26 березня.

«Вбивства цивільних осіб це грубе порушення статті 3 Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни та злочин проти людяності та воєнний злочин згідно статей 7 і 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду», – заявила Омбудсман.

Крім того, в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини повідомили про жахливі випадки розстрілів цивільних автівок в інших окупованих регіонах України. Так, зокрема в Гостомелі російські військові розстріляли автомобіль із жінкою та дитиною: мати загинула.

На Київщині було обстріляно автівку з чотирма дорослими та двома малюками. Врятувалася лише одна жінка, а також її немовля і трирічний син загиблої подруги. Дітей жінка встигла витягти з уже палаючої машини. 

 Поділитися