MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російська армія мінує українську землю протипіхотними мінами

30.03.2022   
ХПГ-інформ
ГО «Асоціація саперів України» повідомляє, що російські окупанти почали застосовувати  протипіхотні  міни ПОМ-3 «Медальйон». Мінують наші території дистанційно. Випадки використання такої зброї зафіксовані, зокрема, в Харківській області.  

Міна ПОМ-3 «Медальйон», фото: ГО «Асоціація саперів України»

Громадська організація «Асоціація саперів України» повідомляє, що російські окупанти почали застосовувати  протипіхотні  міни ПОМ-3 «Медальйон». Мінують наші території дистанційно. Випадки використання такої зброї зафіксовані, зокрема, в Харківській області.  

Протипіхотна осколкова міна ПОМ-3 «Медальйон» має сейсмічний датчик цілі, що реагує на амплітуду кроків.

«Зовні міна “Медальйон” у транспортному положенні є металевим циліндром діаметром близько 6-7 см і висотою близько 20 см. Такі габарити дозволяють встановлювати нові міни за допомогою систем дистанційного мінування, до складу яких входять касети відповідного типу. Стандартні циліндричні металеві касети можуть використовуватися різними системами дистанційного мінування як наземними, так і авіаційними», – розповідають сапери.

За інформацією Укрінформу, росіяни почали говорити про цю зброю 2015 року, а вперше публічно продемонстрували у 2017-му. Відреагувавши на кроки, міна «підстрибує» на висоту близько 1,5 метра і тоді вибухає, вбиваючи ще більше жертв.

Згідно Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їх знищення від 3 грудня 1997 року використання такої зброї заборонене. Але РФ не підписала цей документ.


В ГО «Асоціація саперів України» зазначають, що загалом різними видами мін в Україні забруднено більше 82 тисяч квадратних кілометрів території. 

Зображення: ГО «Асоціація саперів України»

«Світовий практичний досвід говорить про те, що підрахунок потенційно-небезпечної території потрібно проводити з перших хвилин війни, – наголошують в організації. – На жаль, досвід України у 2014-2015 роки нам показав, що без такої роботи дуже важко розпочати ефективний процес гуманітарної протимінної діяльності, який стосується всіх нас – українців. Також хочемо наголосити, що Україна не повинна чекати роками, поки нам хтось щось підрахує. Це є завдання України і ми маємо це виконувати з перших хвилин широкомасштабної агресії РФ проти України».

 Поділитися