MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Що робити, якщо ви знайшли підозрілий або вибухонебезпечний предмет (Послідовність дій від Нацполіції) 

04.04.2022   
ХПГ-інформ
Сьогодні, 4 квітня, – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. Сьогодні в Україні проблема мінного забруднення території гостра як ніколи. Національна Поліція підготувала поради, як поводити себе біля вибухонебезпечних предметів.

Фото: Національна поліція України

Сьогодні, 4 квітня, Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. Сьогодні в Україні проблема мінного забруднення території гостра як ніколи. Національна Поліція підготувала поради, як поводити себе біля вибухонебезпечних предметів.

Чого НЕ робити, при виявлені боєприпасів, мін або підозрілих предметів: категорично забороняється:

  • Торкатися вибухонебезпечного або підозрілого предмета, зрушувати його з місця, проводити будь-які маніпуляції з ним.
  • Будь-яким чином впливати на предмет, піддавати його механічному, термічному, акустичному, світловому або іншому впливу.
  • Самостійно відкривати та перевіряти підозрілі сумки, коробки, валізи.
  • Намагатись самостійно знешкоджувати вибухонебезпечний предмет.
  • Використовувати поруч з предметом відкритий вогонь, палити, використовувати електронагрівальні прилади. 
  • Користуватися поруч з  предметом засобами радіозв’язку, мобільними телефонами та іншими приладами, що передають радіосигнали.

Що робити, якщо ви виявили підозрілий або вибухонебезпечний предмет 

  • Негайно припинити будь-які зайві дії поруч з виявленим предметом, зупинити всі роботи, вимкнути обладнання та техніку.
  • Звернути увагу оточуючих людей на небезпеку та ініціювати їх відведення на максимально безпечну відстань, але не менше ніж 100 м. При цьому слід зберігати спокій та рівновагу, намагатися не провокувати паніку. У разі необхідності надати допомогу у залишенні небезпечної зони літнім людям, дітям та інвалідам.
  • Терміново повідомити про знахідку представників правоохоронних органів та аварійні служби за телефонами 101, 102 та дати максимально детальний опис виявленого предмета і ситуації, що склалася.
  • За можливості позначити місце виявлення предмету за допомогою  підручних засобів.
  •  До прибуття спеціальних служб вжити заходів для обмеження доступу людей до небезпечної зони. При цьому необхідно залучати представників комунальних служб, служб охорони установ та підприємств, які знаходяться поруч.
  • Обов’язково дочекатися в безпечному місці прибуття представників спеціальних вибухотехнічних або піротехнічних служб та особисто передати фахівцям наявну інформацію стосовно предмета.

Як повідомляли, у ГО «Асоціація саперів України» зазначають, що загалом різними видами мін в Україні забруднено більше 82 тисяч квадратних кілометрів території. 

Російські окупанти застосовують  протипіхотні  міни ПОМ-3 «Медальйон». Мінують наші території дистанційно. Випадки використання такої зброї зафіксовані, зокрема, в Харківській області. Протипіхотна осколкова міна ПОМ-3 «Медальйон» має сейсмічний датчик цілі, що реагує на амплітуду кроків. Міна «підстрибує» на висоту близько 1,5 метра і тоді вибухає, вбиваючи ще більше жертв.

 Поділитися