MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 27 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 26 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 25 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 24 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 березня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 березня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 березня 2022 року

30.03.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Захід сонця видно крізь зруйновану багатоповерхівку на Салтівці, 30 березня, фото: t.me/hueviykharkov

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 30 березня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Вночі продовжилися сильні обстріли міста Харкова. Найбільше постраждали райони приватного сектору Павлового Поля та Салтівки (https://t.me/hueviykharkov/52630, https://t.me/hueviykharkov/52635 ). На ранок того ж дня було встановлено, що внаслідок обстрілу російські війська пошкодили дитячий садок (https://t.me/c/1347456995/42727) Деякі ЗМІ також повідомили, що обстрілам ближче до ранку був підданий Завод ім. Шевченка, однак офіційних підтверджень цього епізоду так і не надійшло  (https://mignews.com/news/ukraine/smi-v-harkove-obstrelyali-zavod-shevchenko.html).

З вечора попереднього дня у медіа активно розповсюджувалася інформація, що масштабний обстріл міста вночі – це помста російських військових за підірваний склад боєприпасів у м. Бєлгороді.

У області цього дня також не було спокійно. В Харківській області ближче до ранку постраждало с. Слобожанське, Ізюмському районі, по якому був нанесений авіаудар. Внаслідок удару вщент була зруйнована двоповерхова багатоквартирна будівля, а також померли жінка та 11-річний хлопчик (https://t.me/prokuratura_kharkiv/3227).

Наслідки обстрілу селища Слобожанського, 30 березня, фото: Прокуратура Харківської області

Зранку, в цілому, у м. Харкові було тихо. Лише декілька разів оголошувалася повітряна тривога через рух безпілотників, які вели розвідувальну діяльність з метою виявлення українських позицій (https://t.me/tipichnoe_xtz/30519). Ближче до обіду розпочався обстріл м. Люботин ( https://t.me/hueviykharkov/52702).

Вдень 30.03.2022 року стало відомо, що під час нічного обстрілу в Харкові загинув батько відомого бадмінтоніста Артема Почтарьова (https://champion.com.ua/others/2022/03/30/898730/rashysty-v-kharkovi-vbyly-batka-providnoho-ukrayinskoho-badmintonista). Також, у цей день на автодорозі між с. Шевелівка та с. Гусарівка Ізюмського району виявлено пошкоджений автомобіль «HONDA CRV». В автомобілі знаходилися тіла жінки, дитини та чоловіка, яких розстріляли російські військові (https://war.segodnya.ua/war/vtorzhenie/v-harkovskoy-oblasti-okkupanty-rasstrelyali-avto-s-malenkim-rebenkom-foto-1611360.html).

Розстріляна машина на дорозі між селами Шевелівка і Гусарівка, 30 березня, фото: Прокуратура Харківської області

Приблизно о 16-17 вечору відбувся авіаційний удар по м. Дергачі, Харківської області. Внаслідок удару було повністю зруйновано міську раду, та багато приватних будинків (https://t.me/suspilnekharkiv/10488). Внаслідок події не менше трьох осіб поранено.

Ввечері в Харкові також знову поновились обстріли. Приблизно о дев’ятій годині вечора харків’яни почали повідомляти про серію вибухів, а пізніше у місті пролунав потужний вибух у районі Салтівки (https://t.me/c/1347456995/42790). Після вибуху зайнялася масштабна пожежа, яку було видно у всіх куточках міста. Деякі мешканці стверджували, що вона виглядає як найбільша пожежа за час війни. Пізніше стало відомо, що це горить газопровід. Без газу залишилося 34 тисячі харків’ян https://t.me/kharkiv_1654/32547). За вечір також виникли пожежі у десяти квартирах на Салтівці (https://t.me/tipichnoe_xtz/30602 ).

За повідомленнями ОВА, станом на 30.03.2022 року в Харкові було пошкоджено 13 % житлових будинків, 23 % дитячих садків, 33 % шкіл та 75 % лікарень (https://t.me/hueviykharkov/52711).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) :

Вбито щонайменше 7 людей, серед них 2 дітей.

Поранено щонайменше 3 людей.

Пошкоджено не менше 14 будинків (серед них – 1 дитячий садок та 1 будівля міськради).

За інформацією ДСНС, рятувальні служби за добу мали 46 виїздів на Харківщині за добу: гасили пожежі, допомагали населенню та розбирали завали. У Київському районі Харкова 18 квартир на площі 2000 кв. м. горіли внаслідок обстрілів. Також через це пожежі виникали у Шевченківському районі Харкова, в Ізюмському, Харківському та Чугуївському районах області (https://t.me/suspilnekharkiv/10496 ).


Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися