MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Про нашу ліквідацію. Заява членів Ради ПЦ «Меморіал»

05.04.2022   

Сьогодні, 5 квітня 2022 року, Правозахисний центр «Меморіал» буде ліквідовано. У цьому немає жодних сумнівів, оскільки в Росії знищено сам інститут правосуддя. Суди перетворені на інструмент розправи з людьми та громадськими об'єднаннями, неугодними владі різних рівнів.

ПЦ «Меморіал» було створено як неурядову громадську організацію. Він починав працювати в роки, коли наша країна розлучалася з тоталітарним минулим. Нам, як і багатьом, здавалося, що те, що відбувається, необоротне. Ми вважали, що не може бути повернення до політичних репресій, знищення свободи слова, зборів, об'єднань, повного безправ'я людини перед чиновниками, співробітниками «правоохоронних» органів та спецслужб. Ми сподівалися, що Росія йде до свободи, що цей шлях – довгий і важкий – веде вперед, до демократії, до верховенства права, до поваги до прав людини.

Ми помилилися. Виявилося, що повернення до тоталітарного минулого можливе, воно відбувається зараз, на очах усього світу. Росія знову показала людству «особливий шлях», іти яким не слід.

У цьому є й наша вина: знаючи, що боротьба за свободу не закінчена, що відстоювання своїх та спільних прав – це щоденна робота, справа кожного, кому небайдуже майбутнє Росії – ми не змогли переконати у цьому російське суспільство. Не змогли ми переконати співвітчизників і в тому, що наша країна має бути вільною та сучасною, що не варто у пошуках славного майбутнього повторювати минуле, перетворюючи Росію на глухий заповідник «консервативних скріп». У результаті країна, яка повірила обіцянкам «величі», була поставлена ​​навколішки.

Але попри все, ми впевнені, що рух за права людей придушити не вдасться. Зрештою, російський визвольний рух налічує не одну сотню років, і він продовжиться попри будь-які перепони. Раніше чи пізніше Росія буде вільною.

 Поділитися