MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Обстріл Краматорського вокзалу: близько 30 загиблих

08.04.2022   
ХПГ-інформ
На вокзалі перебували тисячі людей, здебільшого жінки, діти, літні люди, адже відбувається евакуація мешканців Донеччини.

Краматорський вокзал після обстрілу, 8 квітня 2022 року, фото: телеграм-канал Президента України

По залізничному вокзалу Краматорська вдарили ракетою. В момент атаки на вокзалі перебували тисячі людей, адже відбувається евакуація мешканців Донеччини, заявив  голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

В ефірі єдиного національного телемарафону речниця голови Донецької ОВА Тетяна Ігнатченко розповіла про попередню кількість жертв (станом на 12:08) : «Обстріл стався 2 год тому, відомо станом на зараз 30 поранених, 27 загиблих, серед них 2 дітей. Це не всі цифри, вони будуть значно більші. Рашисти знали куди вони цілили, евакуація залізничного вокзалу Краматорська відбувається з 26 лютого, рашисти знали там щодня перебуває 1000 людей. Вчора були заблоковані 3 евакуаційні потяги, ледве потяги могли вирушити за маршрутом. Спроби евакуації не припиняться». Ігнатченко зазначила, що рятувальна операція триває і цифри можуть корегуватися у сторону збільшення.

В телеграм-каналі Президента Володимира Зеленського з’явилася інформація, що у вокзал поцілили з Точки-У: «Окупанти вдарили “Точкою-У” по залізничному вокзалу Краматорська, де перебували тисячі мирних українців, очікуючи на евакуацію… Близько 30 загиблих, близько 100 осіб дістали поранення різного ступеня тяжкості. Поліція та рятувальники вже на місці. Російські нелюди не полишають своїх методів. Не маючи сил та сміливості протистояти нам на полі бою, вони цинічно знищують цивільне населення. Це зло, яке не має меж. І якщо воно не буде покаране, то ніколи не зупиниться».

Автори телеграм-каналу Труха Україна опублікували скріншоти постів з російських пабліків у перші хвилини після обстрілу. В них стверджується, що російські військові «працюють по скопиченню бойовиків ВСУ».

Скріншот з телеграм-каналу Труха Україна

Скріншот з телеграм-каналу Труха Україна

Згодом ці сторінки почали підчищати. А підконтрольні рф деенерівські бойовики поспішили звинуватити в обстрілі українські війська.

 Поділитися