Меню

Хронологія подій у Маріуполі під час російсько-української війни. 1 березня 2022 року

ХПГ документує міжнародні злочини (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинені російськими окупантами в Маріуполі. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Працівники ДСНС гасять автівки в центрі Маріуполя 2 березня 2022 року. © Маріупольська міська рада/Telegram

Харківська правозахисна група документує міжнародні злочини (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинені російськими окупантами в місті Маріуполь Донецької області.

Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається. Ваші свідчення мають для нас особливе значення, оскільки в місті відсутній зв'язок, і інформації у відкритих джерелах дуже мало.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.

Підсумки шостого дня війни російських окупантів проти народу України.

Маріуполь під контролем українських військових. Ведеться позиційне протистояння.

Внаслідок артилерійних обстрілів і авіаударів місто залишилося без електрики й без опалення. Під ворожим вогнем опинився «Комунальник» (маріупольське підприємство із вивозу сміття). Рашисти намагаються паралізувати місто та не дати повністю відновити електро-, тепло- та водопостачання. Це черговий злочин росіян проти цивільних.  

Майже зруйнований ринок, спалені автомобілі, приміщення відділення «Нової пошти», пряме влучання снаряду в магазин цукерок в районі Магнета (https://t.me/mariupolnow/59https://t.me/mariupolrada/8657).

Центр Маріуполя під обстрілами (https://t.me/mariupolrada/8665).

14:00. Снаряди влучили в будинки по бульвару Шевченка (https://www.0629.com.ua/news/3341053/agresor-zavdav-artudaru-po-livoberizzu-kp-komunalnik-ta-plosi-kirova-foto).

Унаслідок обстрілів загинув неповнолітній (https://www.0629.com.ua/news/3341681/vid-obstriliv-zaginuv-16-ricnij-denis-savcenko-foto).

Відбувся обстріл гуртожитка по вул Гугеля (https://www.0629.com.ua/news/3341146/agresor-obstrilav-prihistok-dla-pereselenciv-na-vulici-gugela).

Маріуполь обстріляли реактивною зброєю. Постраждали будинки мирних мешканців на Лівобережжі, у Центральному районі міста, а також КП «Комунальник» (https://t.me/mariupolrada/8665).

Є один загиблий та троє поранених. Руйнувань зазнали декілька будинків та школа.

Близько 17:30 розпочався новий обстріл міста (https://www.0629.com.ua/news/3341216/zavilos-video-ak-neludi-obstriluut-nas-ridnij-mariupol-smiucis-i-peredauci-vitanna-vid-dnr-videohttps://t.me/mariupolrada/8661https://t.me/mariupolrada/8662).

Один вбитий і троє поранених (https://t.me/mariupolrada/8664).

Палають автівки (https://t.me/marik_news/375).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Один цивільний убитий і троє поранених (https://t.me/mariupolrada/8664).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою: https://khpg.org/mariupol.

поширити інформацію

Подібні статті

• Події   • Російсько-українська війна

Хронологія подій у Маріуполі під час російсько-української війни. 28 лютого 2022 року

ХПГ документує міжнародні злочини (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинені російськими окупантами в Маріуполі. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

• Події   • Російсько-українська війна

Хронологія подій у Маріуполі під час російсько-української війни. 27 лютого 2022 року

ХПГ документує міжнародні злочини (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинені російськими окупантами в Маріуполі. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

• Події   • Російсько-українська війна

Хронологія подій у Маріуполі під час російсько-української війни. 26 лютого 2022 року

ХПГ розпочала документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Маріуполі. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

• Події   • Російсько-українська війна

Хронологія подій у Маріуполі під час російсько-української війни. 25 лютого 2022 року

ХПГ розпочала документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Маріуполі. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.



Про ХПГ
Хто миКонтактиРічні звітиПолітики ХПГ
Теми
КонституціяПолітикаВпровадження норм європейського праваПраво на життяКатування та жорстоке поводженняПраво на свободу та особисту недоторканністьПраво на справедливий судПраво на приватністьСвобода совісті та віросповіданняСвобода вираження поглядівДоступ до інформаціїСвобода пересуванняЗахист від дискримінаціїСоціально-економічні праваАрміяКримінально-виконавча системаПраво на охорону здоров’яПраво на освітуЕкологічні праваПрава дітейПрава жінокПрава шукачів притулкуГромадянське суспільство
Спецпроєкти
Психологічна допомогаРосійсько-українська війнаГолоси війниДокументування воєнних злочинів в УкраїніПравова допомогаОнлайн-бібліотекаДисидентський рух в Україні. Віртуальний музейІсторії свавільно засудженихГромадянська освітаДовідник юристаПроти катуваньПраво на приватністьГаряча лінія з пошуку зниклих безвісти