MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Омбудсман: У Волновасі окупанти примусили дітей іти до школи – незважаючи на небезпеку

12.04.2022   
ХПГ-інформ
На відео «святкової лінійки» видно, що російські  пропагандисти, що ведуть зйомку, одягнені в бронежилети. Діти – ні. 

Школа №5 міста Волноваха, фото: Офіс Омбудсмана

Понад 800 учнів у тимчасово окупованому місті Волноваха на Донеччині рашисти змусили розпочати навчання поблизу зони бойових дій, заявила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

У Волновасі 11 квітня 2022 року відновила роботу школа № 5 – чи не єдиний вцілілий у місті навчальний заклад. У школі перебувало 823 учні та 45 вчителів. 

«Ймовірно такі дії окупантів спрямовані на ускладнення операції з майбутнього звільнення міста Збройними Силами України та для можливих провокацій із жертвами заради дискредитації та звинувачення української сторони, – вважає Омбудсман. – У такому випадку діти фактично стануть заручниками та живим щитом для військ російського агресора».

Окупанти примушують дітей навчатися російською мовою і за програмою рф.

«Нав’язування освіти країни-окупанта суперечить статті 29 Конвенції ООН про права дитини, яка встановлює, що освіта дитини має бути спрямована на виховання поваги до батьків дитини, її культурної самобутності, мови і національних цінностей країни, в якій дитина проживає, країни її походження», – зазначає Людмила Денісова.

На відео «святкової лінійки» видно, що російські  пропагандисти, що ведуть зйомку, одягнені в бронежилети. Діти – ні. 

Скріншот з відео, сайт vchasnoua

Залучення дітей до навчання поблизу зони активних бойових дій несе пряму загрозу їхньому життю та безпеці та є прямим порушенням статті 38 Конвенцією ООН про права дитини, наполягає Омбудсман.

Уповноважена звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму з проханням врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень РФ прав дитини в Україні.

 Поділитися