MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Росія планує спростити процедуру усиновлення викрадених з України дітей

08.04.2022   
ХПГ-інформ
За інформацією Омбудсмана Людмили Денісової, до російської федерації примусово вивезено вже понад 121 тисячу дітей. Це як діти-сироти, так і ті, які мають батьків.

Фото: Artem Oleshko, Shutterstock

Про те, що російська влада готує зміни до законодавства, які дозволять росіянам усиновлювати українських дітей за спрощеною процедурою, повідомила на своїй фейсбук-сторінці радниця-уповноважена Президента України з прав дитини Дар’я Герасимчук.

Вона написала: «Дітей, які вивезені на тимчасово окуповані території, так званих лднр та рф хочуть роздавати російським родинам. Про це пишуть російські ЗМІ.Цитую пост про “усыновление сирот с Донбасса российскими семьями”: “Нам предстоит внести целый ряд поправок и в российские законы, и в законодательство народных республик. Над этим будут работать сенаторы, депутаты Госдумы. До 13 апреля сформируем “дорожную карту”... Сейчас пока действует временная схема, с оформлением временного опекунства”».

Правозахисниця зазначає, що це порушення прав дитини, адже протирічить нормам Конвенції ООН про права дитини. До того ж примусова депортація  цивільного населення заборонена Женевською Конвенцією від 1949 року.

Відповідно до ст.283 Сімейного кодексу України, усиновлення іноземними громадянами дітей-громадян України має відбуватися за згодою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей. В Україні таким органом є Національна  соціальна сервісна служба України. Усиновлення іноземцями без погодження з офіційними органами України, є незаконним, наполягає Дар’я Герасимчук.

Вона нагадує, що подібна ініціатива вже діяла в росії у 2014 році. Проект мав назву  «Поїзд надії». Зокрема охочі усиновити дитину приїжджали в окупований Крим.

Цю інформацію підтвердили і в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

«За інформацією з різних джерел до Російської Федерації примусово вивезено вже понад 121 тисячу дітей. Це як діти-сироти, так і ті, які мають батьків. Наразі відомо, що частину дітей вивезено окупантами з Маріуполя в Донецьк та в напрям Таганрогу. Російські загарбники зазначають, що це діти -сіроти, проте всі діти-сіроти разом з дитячими будинками було евакуйовано з Маріуполя централізовано 24-25 лютого в перші два дні війни, – заявила Омбудсман Людмила Денісова. – Україна не має відомостей про те, що діти, яких планують усиновити, мають статус сиріт або позбавлених батьківського піклування».

 Поділитися