MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Українського політв’язня катують у російській тюрмі 

18.04.2022   

Володимир Якименко, фото: Громадське

Володимира Якименка морять голодом в колонії міста Пугачов Саратовської області рф, повідомляє Омбудсман Людмила Денісова. В’язнична лікарка каже, що «хохлов нужно убивать».

«У російській пенітенціарній установі Володимира позбавляють сніданку, обіду чи вечері, через те, що він українець. Внаслідок недоїдання у нього почалися болі у шлунку, адже він має хронічний гастрит та виразку дванадцятипалої кишки,   – написала Людмила Денісова на фейсбук-сторінці. – Через сильний біль Володимир був змушений звернутися до медичної частини, проте у лікуванні йому було відмовлено. Лікар, дізнавшись, що Володимир українець сказала, що “хохлов нужно убивать”».

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини заявила, що це є катуванням та способом позбавлення громадянина України права на життя:

«Ненадання медичної допомоги при наявні хронічних захворювань є грубим порушенням п. 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в'язнями, схвалених Економічною й соціальною радою ООН, і статті 17 Федерального закону № 103-ФЗ «Про утримання під вартою підозрюваних і звинувачених у вчиненні злочинів», а також суперечить гарантованим нормам статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Володимир Якименко – український волонтер та учасник Автомайдану. Він допомагав українським військовим, а також у 2014-му році вивозив з Криму людей, які хотіли переїхати з тимчасово окупованого півострова на вільну частину України. 

11 червня 2017 його затримали російські правоохоронці на адміністративній межі з Кримом. Окупанти звинуватили Володимира Якименка у перевезенні наркотиків і засудили до 15,5 років позбавлення волі.

– Ми вважаємо, що його підставили, і що з російської сторони дізналися про його діяльність, – розповідала Громадському у 2019 році дружина Володимира, Олена Якименко. – Він багато чого висвітлював у соцмережах, в нього багато світлин з військовими та людьми з Верховної Ради.

Володимира Якименка піддавали тортурам, щоб змусити співпрацювати з російськими спецслужбами. 

– Так, ще тільки в перші дні, як його затримали на російській митниці, три дні його катували, вибиваючи зізнання, що він таки віз наркотики, – розповідала Олена Якименко.   –  Це їм вдалося, звісно, адже після таких тортур жодна людина не зможе витримати. Йому вдягали протигаз, закривали доступ до повітря аж до втрати свідомості, потім били по голові. Також йому неодноразово було запропоновано, щоб він співпрацював з ФСБ Росії, на що він не погоджувався, за що його також катували. Крім того, його катували після суду, на етапі до колонії, де він знаходиться зараз. Примушували його навіть підписувати, що в нього був приступ епілепсії, тому він начебто впав зі стільця, вдарився обличчям об стіл. Адже треба було виправдати наслідки побиття. Від нього вимагали, щоб він розповідав про військових і представників влади, які з ним були на фотографіях у Фейсбуці. Вимагали розказати про розташування Збройних сил України на кордоні з Кримом, дати номери телефонів певних осіб.

 Поділитися