Меню
• Право на життя   • Події
18 квітня 2022

Українського політв’язня катують у російській тюрмі 

Володимира Якименка морять голодом в колонії міста Пугачов Саратовської області рф, повідомляє Омбудсман Людмила Денісова. В’язнична лікарка каже, що «хохлов нужно убивать».

Володимир Якименко, фото: Громадське

Володимира Якименка морять голодом в колонії міста Пугачов Саратовської області рф, повідомляє Омбудсман Людмила Денісова. В’язнична лікарка каже, що «хохлов нужно убивать».

«У російській пенітенціарній установі Володимира позбавляють сніданку, обіду чи вечері, через те, що він українець. Внаслідок недоїдання у нього почалися болі у шлунку, адже він має хронічний гастрит та виразку дванадцятипалої кишки,   – написала Людмила Денісова на фейсбук-сторінці. – Через сильний біль Володимир був змушений звернутися до медичної частини, проте у лікуванні йому було відмовлено. Лікар, дізнавшись, що Володимир українець сказала, що “хохлов нужно убивать”».

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини заявила, що це є катуванням та способом позбавлення громадянина України права на життя:

«Ненадання медичної допомоги при наявні хронічних захворювань є грубим порушенням п. 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в'язнями, схвалених Економічною й соціальною радою ООН, і статті 17 Федерального закону № 103-ФЗ «Про утримання під вартою підозрюваних і звинувачених у вчиненні злочинів», а також суперечить гарантованим нормам статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Володимир Якименко – український волонтер та учасник Автомайдану. Він допомагав українським військовим, а також у 2014-му році вивозив з Криму людей, які хотіли переїхати з тимчасово окупованого півострова на вільну частину України. 

11 червня 2017 його затримали російські правоохоронці на адміністративній межі з Кримом. Окупанти звинуватили Володимира Якименка у перевезенні наркотиків і засудили до 15,5 років позбавлення волі.

– Ми вважаємо, що його підставили, і що з російської сторони дізналися про його діяльність, – розповідала Громадському у 2019 році дружина Володимира, Олена Якименко. – Він багато чого висвітлював у соцмережах, в нього багато світлин з військовими та людьми з Верховної Ради.

Володимира Якименка піддавали тортурам, щоб змусити співпрацювати з російськими спецслужбами. 

– Так, ще тільки в перші дні, як його затримали на російській митниці, три дні його катували, вибиваючи зізнання, що він таки віз наркотики, – розповідала Олена Якименко.   –  Це їм вдалося, звісно, адже після таких тортур жодна людина не зможе витримати. Йому вдягали протигаз, закривали доступ до повітря аж до втрати свідомості, потім били по голові. Також йому неодноразово було запропоновано, щоб він співпрацював з ФСБ Росії, на що він не погоджувався, за що його також катували. Крім того, його катували після суду, на етапі до колонії, де він знаходиться зараз. Примушували його навіть підписувати, що в нього був приступ епілепсії, тому він начебто впав зі стільця, вдарився обличчям об стіл. Адже треба було виправдати наслідки побиття. Від нього вимагали, щоб він розповідав про військових і представників влади, які з ним були на фотографіях у Фейсбуці. Вимагали розказати про розташування Збройних сил України на кордоні з Кримом, дати номери телефонів певних осіб.

поширити інформацію

Подібні статті

• Російсько-українська війна   • Події

Брав участь в організації підриву Каховської ГЕС

Українські правоохоронці зібрали доказову базу на російського генерал-майора, який командував підривом Каховської ГЕС на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини. Йому заочно повідомили про підозру.

• Російсько-українська війна   • Події

Російська влада приховує хворих українських військовополонених від МКЧХ

Міжнародний комітет Червоного Хреста не має доступу до хворих військовополонених або тих, хто зазнали жорстокого поводження. Як зазначав один із членів експертної місії Московського механізму ОБСЄ, це підтверджували і звіти, і свідчення колишніх полонених.

• Російсько-українська війна   • Події

Командували бомбардуванням шкіл і садочків Сумщини

Правоохоронці заочно повідомили про підозру російським генералам, які могли планувати й командувати обстрілами Сумської області у березні 2022-го. Згадуємо цей воєнний злочин, попередні підозри російським військовопосадовцям і постійний терор мирного населення Сумщини у статті.

• Право на життя   • Російсько-українська війна

‘Пігулку антибіотика навряд чи можна назвати лікуванням’

Ув’язнений Росією кримськотатарський правозахисник Емір-Усеїн Куку потерпає від болю через новоутворення на нозі. Йому важко пересуватися, а в російській колонії йому не надають медичної допомоги.



Про ХПГ
Хто миКонтактиРічні звітиПолітики ХПГ
Теми
КонституціяПолітикаВпровадження норм європейського праваПраво на життяКатування та жорстоке поводженняПраво на свободу та особисту недоторканністьПраво на справедливий судПраво на приватністьСвобода совісті та віросповіданняСвобода вираження поглядівДоступ до інформаціїСвобода пересуванняЗахист від дискримінаціїСоціально-економічні праваАрміяКримінально-виконавча системаПраво на охорону здоров’яПраво на освітуЕкологічні праваПрава дітейПрава жінокПрава шукачів притулкуГромадянське суспільство
Спецпроєкти
Психологічна допомогаРосійсько-українська війнаГолоси війниДокументування воєнних злочинів в УкраїніПравова допомогаОнлайн-бібліотекаДисидентський рух в Україні. Віртуальний музейІсторії свавільно засудженихГромадянська освітаДовідник юристаПроти катуваньПраво на приватністьГаряча лінія з пошуку зниклих безвісти