MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ДБР: в Ірпені російські військові використовували проти мирного населення заборонену зброю 

19.04.2022   
ХПГ-інформ
Проти цивільного населення окупанти вікористовували протипіхотні міні, танкові снаряди та РСЗВ Град запальної дії, аеробалістичну ракету «Іскандер-М»,артилерійські шрапнельні снаряди, споряджені стріловидними вражаючими елементами та іншу заборонену зброю.

Слідчі Державного бюро розслідувань задокументували злочини російських окупантів у місті Ірпінь Київської області. «Жоден злочин не залишиться безкарним. Сьогодні ніхто у світі, крім самих винуватців трагедії, не сумнівається у тому, що людожерські вчинки в Ірпені, Бучі та в інших містах України вчинили саме російські військові. Але крім політичного, морального осуду має бути і жорстока юридична оцінка», – заявив директор ДБР Олексій Сухачов.

Було оглянуто понад 10 тисяч будинків та будівель – це переважно школи, лікарні, дитячі садочки.

Слідчі виявили докази вчинених збройними силами рф злочинів проти людяності. Ядеться зокрема про використання заборонених Женевською конвенцією боєприпасів, необґрунтовану жорстокість, масове винищення населення. Крім того, було виявлено безліч російської зброї та боєприпасів, а також військову амуніцію, документи тощо.

Проти цивільного населення окупанти вікористовували 

  • протипіхотні міні, танкові снаряди та РСЗВ Град запальної дії;
  • аеробалістичну ракету «Іскандер-М»;
  • артилерійські шрапнельні снаряди, споряджені стріловидними вражаючими елементами та іншу заборонену зброю.

Слідчі ДБР задокументували 13 поховань мешканців Ірпеня.

«Злочини проти людяності не мають терміну давності. Переконаний, що українські правоохоронні органи та міжнародні кримінальні інстанції не дозволять рф уникнути відповідальності за військові злочини в Україні. Росіяни, які сьогодні боягузливо заперечують свою причетність до звірств, все одно будуть відповідати перед законом», – наголосив Олексій Сухачов.


 


Українські війська звільнили Ірпінь 28 березня. Місто перебувало в окупації близько трьох тижнів.

За цей час в населеному пункті загинули близько 300 цивільних і до 50 українських військових, серед яких 16 представляли місцеві сили територіальної оборони, заявив 30 березня мер Ірпеня Олександр Маркушин. Він визнав, що число жертв може бути значно більшим, адже тоді ще не були враховані стихійні поховання у дворах і парках. 

За даними супутникового центру ООН Unosat в Ірпені пошкоджено понад 1000 споруд: 115 було зруйновано вщент, 698 – зазнали значних руйнувань, 187 – пошкоджено лише частково. Йдеться про 71% території Ірпеня.

 Поділитися