MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Окупанти, погрожуючи розстрілом дітей, примушують жінок шпигувати – очільник Луганської ОВА 

26.04.2022   
ХПГ-інформ

Ілюстративне фото: Alex_An_Der, Shutterstock

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай під час онлайн-брифінгу 26 квітня заявив, що в Рубіжному росіяни беруть у заручники неповнолітніх, щоб примусити їхніх матерів збирати інформацію про українських військових. 

«Можу вам навести жахливу ситуацію, яка зараз відбувається в Рубіжному. Орки крадуть дітей, а потім змушують жінок, їхніх матерів, щоби вони йшли на позиції українських військових під егідою, що їм нібито потрібна гуманітарка.

Брати якісь там гуманітарні набори чи продукти і потім повертатись назад і розповідати, як облаштовані позиції українських захисників. Якщо жінки цього не зроблять, то вони погрожують розстріляти дітей», – наводить слова Гайдая «Українська правда».

Вчора, 25 квітня біля Рубіжного російські військові обстріляли автобус, в якому люди евакуювалися до Сєвєродонецька. На щастя, ніхто з пасажирів не постраждав. 

«Охочих виїхати з Рубіжного, в якому тривають позиційні бої, багато. Проте наші можливості допомогти людям вже обмежені. рашисти систематично обстрілюють евакуаційний транспорт. Так сталося і сьогодні, водії повернулися самі, дякувати Богу - ніхто не постраждав; один автобус вийшов з ладу», – заявив Гайдай. 

 Поділитися