MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ООН: «Голод не повинен бути зброєю»

02.05.2022   
ХПГ-інформ
Через війну в українських портах заблоковано майже чотири з половиною мільйона тонн зерна. Через це голод загрожує країнам Близького Сходу, Африки та деяких регіонах Азії.

Фото: Vitalii Stock, Shutterstock

Через війну в українських портах заблоковано майже чотири з половиною мільйона тонн зерна, заявив представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік.  

За інформацією Радіо Свобода, до початку активних бойових дій щомісяця Україна експортувала понад 5 млн тонн зернових. Зокрема, за оцінками Міністерства сільського господарства США (USDA), минулого року Україна забезпечила 10% світового експорту пшениці. В ООН наголошують, що від постачань української пшениці залежать багато держав, тому постачання українського продовольства треба відновити. Це могло б пом’якшити глобальну продовольчу кризу.

«Голод не повинен бути зброєю», – заявив Мартін Фрік.

Наприкінці березня заступниця держсекретаря США Венді Шерман звинуватила росію в тому, що її флот не дає 94 кораблям із продовольством вийти в Середземне море. «Поки Путін продовжує свою війну, поки російські сили продовжують бомбардувати українські міста та блокувати гуманітарні конвої, поки мирні жителі в облозі не зможуть дістатися безпечних місць, ця гуманітарна криза лише посилюватиметься. Цю війну розпочав Володимир Путін. Він створив глобальну продовольчу кризу. І він єдиний, хто це може зупинити»,  – цитує її Радіо Свобода.

У березні світові ціни на продукти на рекордні з 1990 року 12 відсотків, кажуть в ООН. Таке різке зростання та перебої з поставками може призвести до дуже складної ситуації у країнах Близького Сходу, Африки та деяких регіонах Азії.

 Поділитися