MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Тимчасово окупована Херсонщина: півтисячі осіб катують «у підвалах»

07.05.2022   
ХПГ-інформ
Серед них активісти, воїни АТО, журналісти. В окупантів є списки «ненадійних».

Фото: Херсонська міська рада

Серед них активісти, воїни АТО, журналісти. Про це розповіла під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

«За нашою інформацією, близько 500 осіб перебувають "у підвалах", де відбуваються щодо таких осіб катування. Це і в Херсоні, і на адмінмежі з Кримом. Наприклад, у селищі Новоолексіївка, у місті Генічеськ окупаційні адміністрації приходять із цілими списками активістів, людей, які, зокрема, брали участь у громадянській блокаді Криму у 2015 році, служили в АТО... До них приходять додому, забирають, викрадають»,  – заявила Таміла Ташева.

На її думку, окупанти діють за сценаріями, які росіяни використали у Криму в 2014 році: спочатку зайшли військові, а потім, щоб зачистити інформаційне поле, стали заримувати активістів, журналістів. І вже після цього провели так званий референдум.

Від початку окупації у Херсонській області військові рф  постійно викрадають мирних жителів – журналістів, активістів, депутатів, учасників АТО, колишній чи діючих можновладців. 

Так, наприклад, 12 березня окупанти викрали мешканця Нової Каховки, ветерана АТО, журналіста, голову ГО “Каховський плацдарм” Сергія Цигіпу. Того ж дня в Каховці зник ще один журналіст – Олег Батурин. Він провів у полоні російських військових понад тиждень. В інтерв’ю Радіо Свобода він розповів про інших викрадених росіянами херсонських активістів: «Інших полонених я там не міг бачити, оскільки під час допитів, пересування з камери в камеру, пересування в ізолятор і так далі – це було з накритою головою. Я міг лише чути те, що відбувається в сусідніх камерах. Я чув деякі імена інших затриманих. Почути було дуже важко, але деякі речі я чув дуже чітко – особливо, коли там гучно люди розмовляли. І вони постійно катували людей. Переважно, як мені здалося, інші полонені були ветеранами АТО. І саме ветерани АТО, як мені здалося, на той момент були їхньою основною, так би мовити, цільовою аудиторією, якщо це можна так сказати. Вони найбільш ретельні й дотошні допити проводили саме з ними, постійно їх били, дуже сильно». 

Цигіпа досі перебуває у полоні.

18 квітня стало відомо, що російські окупанти викрали колишнього міського голову Херсона Володимира Миколаєнка, а також ексголову Херсонської обласної адміністрації Андрія Путілова.

4 травня заступник голови Херсонської районної ради Станіслав Трошин заявив, що викрадено голову та заступника голови легендарної Чорнобаївської ТГ Херсонського району.

Херсон було окуповано 2 березня. Місцеві мешканці регулярно виходять на акції протесту проти окупантів. 

Матеріал підготовлено Харківською правозахисною групою у межах глобальної ініціативи T4P (Трибунал для Путіна).
 Поділитися