MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 7 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 квітня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 квітня 2022 року.

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  8 травня 2022 року

08.05.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 8 травня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілу села Калинове на Золочивщині, 8 травня, фото: Віктор Коваленко

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 8 травня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Зранку було повідомлено, що в автомобілі у деокупованому Старому Салтові було знайдено останки тринадцятирічної Софії Рацької (https://t.me/hueviykharkov/58834). Цього ж дня було повідомлено про руйнування школи у с. Циркуни. Точна дата руйнування школи невідома, оскільки заклад було знищено під час окупації населеного пункту (https://t.me/hueviykharkov/58898). Руйнувань також зазнала селищна рада с. Циркуни – будівлю було значно пошкоджено, однак відновленню вона підлягає (https://t.me/kharkiv_1654/36605).

Вдень обстрілу піддалася Золочівська громада. Внаслідок обстрілу загинуло двоє людей у с. Калинове (https://2day.kh.ua/ua/kharkow/pid-obstrilom-zahynuly-dvoye-meshkantsiv-kharkivskoyi-oblasti). Так, було встановлено, що у будинок, де знаходилися двоє чоловіків, потрапив снаряд. Від прямого попадання почалася пожежа, внаслідок якого всю споруду було знищено, а чоловіки отримали поранення, що були несумісні з життям https://t.me/typical_alekseevkakh/7077). Цього ж дня у с. Лозова загинула 41-річна жінка, внаслідок артилерійського обстрілу https://khar.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=313248).

Внаслідок обстрілу також було поранено трьох людей, одна людина загинула у м. Богодухів (https://www.pravda.com.ua/news/2022/05/8/7344917/). Було також зруйновано будинок (https://t.me/kharkiv_1654/36605).

Цього ж дня, ближче до вечора, одна людина загинула та двоє було поранено внаслідок обстрілу Харківського району Харківської області (https://t.me/typical_alekseevkakh/7076 ). Російські окупаційні війська завдали по Харкову 1 артилерійський удар. Постраждав район Сокільників.

Протягом дня, внаслідок обстрілу окупантами Харківського району (с. Руські Тишки, с. Михайлівка, Рай-Оленівка) 4 осіб отримали поранення (https://t.me/hueviykharkov/59031 ).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Вбито щонайменше п’ять осіб. 

Поранено щонайменше дев'ять осіб.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися