MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ООН: через війну за межею бідності можуть опинитися 90 відсотків українців

16.05.2022   

Фото: Marko Subotin, Shutterstock

Якщо війна затягнеться, 9 з 10 українців опиняться за межею бідності, заявили в ООН. Адже зруйновані будівлі, дороги, мости лікарні на суму не менш 100 млрд доларів. Половина підприємств через військові дії не працює.

Від 4 години ранку 24 лютого 2022 року, коли почався збройний напад рф на Україну, до 24:00 12 травня 2022 року, Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) зафіксувало 7389 жертв серед цивільного населення: 3573 загиблих і 3816 поранених. 

Більшість втрат, які були зафіксовані серед цивільного населення, спричинила вибухова зброя з широкою зоною впливу – обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та повітряні удари.

Фактичні цифри значно вищі, зауважують в ООН, адже отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, затримується, а багато звітів все ще очікують підтвердження. Це стосується, зокрема, Маріуполя (Донецька область), Ізюма (Харківська область), Попасної (Луганська область), де є численні жертви серед мирного населення.

 Поділитися