MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ООН: через війну за межею бідності можуть опинитися 90 відсотків українців

16.05.2022   
Зруйновано будівлі, дороги, мости лікарні на суму не менш 100 млрд доларів. Половина підприємств через військові дії не працює.

Фото: Marko Subotin, Shutterstock

Якщо війна затягнеться, 9 з 10 українців опиняться за межею бідності, заявили в ООН. Адже зруйновані будівлі, дороги, мости лікарні на суму не менш 100 млрд доларів. Половина підприємств через військові дії не працює.

Від 4 години ранку 24 лютого 2022 року, коли почався збройний напад рф на Україну, до 24:00 12 травня 2022 року, Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) зафіксувало 7389 жертв серед цивільного населення: 3573 загиблих і 3816 поранених. 

Більшість втрат, які були зафіксовані серед цивільного населення, спричинила вибухова зброя з широкою зоною впливу – обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та повітряні удари.

Фактичні цифри значно вищі, зауважують в ООН, адже отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, затримується, а багато звітів все ще очікують підтвердження. Це стосується, зокрема, Маріуполя (Донецька область), Ізюма (Харківська область), Попасної (Луганська область), де є численні жертви серед мирного населення.

 Поділитися