MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Мій тато перебуває у полоні в російських військових» – юристка Тома Горбачевська

19.05.2022   
Тома Горбачевська – наша, з родини ХПГ. Її батько, Ігор Борисович, із перших днів війни пішов у ЗСУ рядовим. Зник в середині березня під Києвом.

Тома Горбачевська – наша, з родини ХПГ. Її батько, Ігор Борисович, із перших днів війни пішов у ЗСУ – рядовим. Зник в середині березня під Києвом. 

– Мій тато перебуває у полоні в російських військових вже два місяці. Ми не маємо з ним жодного зв’язку з 15 березня. Невідомо, коли його обміняють і він зможе повернутися додому, – каже Тома. – За перші тижні після 15 березня ми написали всюди: в Об’єднаний центр по обміну полоненими, в СБУ, подали заяву до поліції, до Уповноваженого з прав людини, до Президента України, до ООН, до МКЧХ, правило 39 й заяву до ЄСПЛ. На вимогу Європейського суду з прав людини по правилу 39 надати інформацію про стан здоров’я мого батька та дотримання його прав як полоненого рф нічого не відповіла. Але я не знаю, чи цього достатньо. 


Горбачевський Ігор Борисович (31.05.1969 р.н., проживає у с. Михайлівка, Володимир-Волинський р-н, Волинської обл.) потрапив у полон до російських військ. Останнє місце дислокації – 17.03.2022 знаходився зі взводом у населених пунктах Чемерів, Калинівка, Фастівського району, Київської області. Звання – 1 старший майстер відділення технічного обслуговування взводу технічного забезпечення механізованого батальйону 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого, рядовий солдат.


Ігор Борисович, як і багато українських добровольців, до війни не мав досвіду участі у бойових діях. Строкову службу проходив ще в радянській армії. Коли 24 лютого бомби полетіли на українські міста, він просто вирушив до військкомату.

У полон чоловік потрапив разом із багатьма побратимами зі свого взводу. Деякі з них уже звільнилися і передали родині Горбачевських звістку про те, що Ігор Борисович перебував із ними в одній із російських колоній. Однак після розподілу по камерах вони його більше не бачили.

Червоний хрест та Національне інформаційне бюро з питань військовополонених повідомили родині, що росія надала офіційну інформацію: Ігор Борисович знаходиться в них і живий. Командування ЗСУ також підтвердило: чоловік – у  полоні.

– Прошу органи влади, уповноважені на організацію та здійснення обміну військовополонених, Міністерство оборони України,  Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Служба безпеки України, Генеральний штаб ЗСУ, 14 окрему механізовану бригаду імені князя Романа Великого,  Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні зробити все можливе для звільнення й повернення додому мого батька! – благає Тома Горбачевська.

У ХПГ Тома Горбачевська займалася саме захистом прав людини в умовах війни, що спалахнула на Сході України у 2014-му році. Тепер допомога потрібна їй.

 Поділитися