MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Укрзалізниця обіцяє безкоштовні білети російським матерям, що приїдуть забрати тіла синів

26.05.2022   
ХПГ-інформ
Глова правління АТ «Укрзалізниця»  Олександр Камишин заявив, що зараз у вагонах-рефрижераторах в різних містах України зберігаються 270 тіл військовослужбовців рф.

Фото: Efrem Lukatsky, AP

Про це голова правління АТ «Укрзалізниця»  Олександр Камишин розповів в інтерв'ю «Медуза». 

Він заявив, що зараз у вагонах-рефрижераторах в різних містах України зберігаються тіла 270 мертвих російських солдатів. Армія рф залишила їх на полі бою. «Ми кожен день спалюємо 100 літрів солярки на вагон, для того щоб ці тіла зберігати – щоб підтримувати в рефрижераторах температуру. Якщо російським тіла їхніх солдатів не потрібні, ми ж не можемо їх просто взяти і викинути? Ми до росіян мертвих ставимося краще, ніж вони до нас живих, – зазначив Олександр Камишин. – Чекаємо, доки російська влада, російські матері заберуть ці тіла. Але досі таких звернень не було. Можливо, тому що в росії провал з інформацією, багато матурів навіть не знають, що їхні діти поїхали воювати. Ми готові безкоштовні квитки дати тим російським матерям, які приїдуть забирати тіла своїх дітей. Зробимо все безкоштовно: довеземо-відвеземо, віддамо. Нам чужого не треба». 

Раніше Укрзалізниця вже повідомляла, що відповідно до норм гуманітарного права вже третій місяць зберігає сотні тіл російських солдат у рефрижераторних вагонах, щоб повернути матерям і дружинам. 

Начальник Управління цивільно-військового співробітництва Володимир Лямзін заявляв Рейтерс про те, що в різних регіонах України перебуває кілька рефрижераторів, де зберігаються тіла російських військових. Кілька сотень тіл  – лише в одному потязі, що стоїть біля Києва.

Нагадаємо, Україна ще 26 лютого звернулася до Комітету Червоного Хреста за допомогою у вивозі тіл російських громадян. Крім того, в Україні було створено інформаційний ресурс, де публікуються відео з полоненими, а також фотографії документів та тіл загиблих, щоб полегшити впізнання. В рф цей сайт заблокований, але обмін інформацією ведеться в телеграм-каналі.

 Поділитися