MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Правозахисники вимагають вивозу тіл загиблих військовослужбовців з України

02.03.2022   
ХПГ-інформ

Російські правозахисники вимагають від влади РФ забезпечити умови для вивозу з України тіл загиблих військовослужбовців. Заклик опубліковано на сайті Правозахисного центру Меморіал. 

Україна ще 26 лютого звернулася до Комітету Червоного Хреста за допомогою у вивозі тіл російських громадян. 

«Ми просимо, щоб Міжнародний Червоний хрест допоміг вивезти тіла російських солдатів до Російської Федерації. Це тисячі тіл окупантів. Це гуманітарна потреб – і ми просимо зробити так, щоб тіла російських окупантів покинули територію України і поїхали до Російської Федерації. У Російській Федерації мають знати, скільки таких тіл і скільки окупантів сьогодні лежить на українській землі», – зокрема заявила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. 

В Україні було створено інформаційний ресурс, де публікуються фотографії документів та тіл загиблих, щоб полегшити впізнання. 

«Дивіться цей сайт, шукайте фотографії, якщо серед них є загиблі ваші родичі, пишіть нам, ми будемо говорити, де вони перебувають, щоб ви могли забрати їхні тіла», – заявив речник МВС України Вадим Денисенко у відеозверненні до громадян Росії 27 лютого. 

При цьому Росія мовчить, наголошують правозахисники. 

«Сьогодні виходить, що Україна виявляє більшу повагу до тіл загиблих російських громадян, які прийшли на її землю воювати, ніж Росія, яка направила їх воювати на чужій землі,   – йдеться в заяві російських правозахисників. – Ми вимагаємо від російської влади забезпечити умови для вивезення тіл загиблих російських громадян та передачі їх родичам! Ми проти війни! Потрібно зупинити всі військові дії!»

Заклик уже підписали Правозахисний центр «Меморіал», Московська Гельсінська група, Комітет «Громадянське сприяння» тощо. Крім того, серед підписантів – звичайні громадяни, матері. 

 Поділитися