MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Чеченців змушують «добровільно» їхати на війну в Україну – правозахисники

27.05.2022   
ХПГ-інформ
Викрадених катують, принижують та шантажують, погрожуючи розправою з рідними.

Фото: 24tv.ua

Чеченські правозахисні організації розповідають, що до них звертаються рідні мешканців республіки, яких викрали для «добровільної» участі у війні в Україні. Про це пише видання Кавказ.Реалії.  Від чоловіків вимагають підписувати контракт, у випадку  відмови – погрожують запроторити до секретної тюрми на невизначений термін. 

«Йдеться про десятки людей. Пишуть із великою недовірою, анонімно, намагаються всіляко не ідентифікувати себе, чистять листування. Є люди, яких ми знаємо особисто, які теж зіштовхнулися з цією проблемою. Вони, бачачи безвихідь ситуації та розуміючи, що їм доведеться їхати в Україну, питають, як їм уже на місці перейти на бік чеченського батальйону імені Шейха Мансура», – розповіли у правозахисній асоціації «Вайфонді».

Серед вимушених «добровольців» є люди з інвалідністю, держслужбовці, люди, ніяким чином не пов'язані з силовими структурами. Декого з тих, хто підписав заяву про вступ до лав «добровольців», не поспішають відправляти на фронт, а тримають у резерві.

«Їм та їхнім сім'ям загрожують, змушуючи підписувати папери. Хоча вони категорично не хотіли їхати на війну, це проти їхньої волі. Більше того, у разі поранення чи смерті в документах прописані вкрай маленькі суми, не ті, про які каже пропаганда. І вони цим також незадоволені», – пояснюють правозахисники.

Є інформація, що викрадених катують, принижують та шантажують, погрожують розправою з рідними. 

 Поділитися