MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

31 травня – головне за день

31.05.2022   
ХПГ-інформ
У Сєвєродонецьку окупанти влучили у цистерну з азотною кислотою; російська армія сьогодні обстрілювала Золочівську громаду у Харківській області 10 годин поспіль; Людмила Денісова заявила, що оскаржуватиме своє звільнення в суді – коротко про важливе.

Фото з телеграм-каналу голови Луганської ВДА Сергія Гайдая

• У Сєвєродонецьку окупанти влучили у цистерну з азотною кислотою на хімзаводі, повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Він закликав мешканців області не виходити з укриттів та підготувати захисні маски для обличчя, просякнуті содовим розчином.

• Депутати Верховної Ради звільнили з посади Уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову. Про те, що таке звільнення за нещодавно прийнятим законом суперечить міжнародним стандартам і підриває незалежність цієї важливої правозахисної інституції в Україні, заявили у Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні. «Міжнародні стандарти вимагають, щоб законодавство, яке регулює такі інституції, містило незалежний та об’єктивний процес звільнення з чітко визначеними підставами.У постанові, прийнятій Верховною Радою за невиправдано прискореною процедурою, не пояснюються причини звільнення Уповноваженої з прав людини. Це рішення послабило незалежність інституції та порушить її роботу», – йдеться в повідомленні. Людмила Денісова заявила, що оскаржуватиме своє звільнення в суді. 

• Ворог сьогодні обстрілював Золочівську громаду у Харківській області 10 годин поспіль, розповідає Суспільне із посиланням на голову громади Віктора Коваленка. «Так ще Золочів не обстрілювали, цілий день без перерви», – заявив він. За його словами  село обстрілювали з гаубиць, вибухи не переривалися від 8 ранку до шостої вочора. Загинула місцева мешканка. 

• 540 українських дітей-сиріт утримуються в спортивно-оздоровчому комплексі  «Ромашка» в Ростовській області. 267 малюків – вивезли безпосередньо з Маріуполя та Волновахи. Таку інформацію оприлюднив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. «На зараз дітей готують для спрощеної процедури надання громадянства росії за внесеними нещодавна змінами в російське законодавство. Найогидніше (якщо таке може бути), що цей процес курує безпосередньо уповноважена по справам дітей при президенті росії Марія Львова-Белова. Яка власне і була ініціатором “спрощення” надання громадянства дітям - сиротам України», – зазначив Андрющенко.

 Поділитися