MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Понад півтисячі українських дітей-сиріт готують до спрощеного набуття російського громадянства під Ростовом – радник мера Маріуполя

31.05.2022   
ХПГ-інформ

Фото: Artem Oleshko, Shutterstock

540 українських дітей-сиріт утримуються в спортивно-оздоровчому комплексі «Ромашка» в Ростовській області. 267 малюків – вивезли безпосередньо з Маріуполя та Волновахи. Таку інформацію оприлюднив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Він навів точну адресу установи: 346845, Ростовськая область, Некліновський район, с. Золота Коса, ул. Ломоносова, 20. 47. GPS-координати «Ромашки» –142491503, 38.624298896. 

«На зараз дітей готують для спрощеної процедури надання громадянства росії за внесеними нещодавна змінами в російське законодавство. Найогидніше (якщо таке може бути), що цей процес курує безпосередньо уповноважена по справам дітей при президенті росії Марія Львова-Белова. Яка власне і була ініціатором “спрощення” надання громадянства дітям - сиротам України», – зазначив Андрющенко. 

Нагадаємо, вчора у росії спростили порядок надання російського громадянства українським  дітям-сиротам. Відтепер із заявою про прийом до громадянства можуть звернутися опікун дитини, його піклувальник, а також керівник організації для дітей-сиріт, керівник освітньої організації або організації, що надає соціальні послуги, якщо та розташована на території так званих ДНР, ЛНР, а також Запорізької або Херсонської областей України. 

За інформацією Омбудсмана Людмили Денісової станом на 12 травня з Донецької та Луганської областей в рф було вивезено понад 2 тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Відповідно до ст.283 Сімейного кодексу України, усиновлення іноземними громадянами дітей-громадян України має відбуватися за згодою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей. В Україні таким органом є Національна  соціальна сервісна служба України. Усиновлення іноземцями без погодження з офіційними органами України, є незаконним.

 Поділитися