MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У бою загинув голова ГО «Захистимо Протасів Яр» Роман Ратушний

14.06.2022   
5 липня Роману Ратушному мало б виповнитися 25 років.

Роман Ратушний, фото: Twitter

«9 червня в бою, під Ізюмом, загинув лідер нашої громади, голова ГО “Захистимо Протасів яр” і розвідник 93 омбр “Холодний яр” – Роман Ратушний.

Ромчик був кращим з нас, відчайдухом, який завжди був першим в будь-якому бою і ніколи не проявляв страху. Так сталося, що в його останньому бою, він був в розвіддозорі в складі бойової групи і загинув під час виконання бойового завдання», – повідомили у громадському об’єднанні.

5 липня Роману Ратушному мало б виповнитися 25 років. Він у 16 років прийшов захищати Майдан. 30 листопада 2013 року його серед інших студентів побили «беркутівці». Минулого року ЄСПЛ визнав, що під час розгону Майданe силовики порушили його право на мирний протест.

Згодом Роман Ратушний здобув вищу юридичну освіту, став працювати журналістом. 

«Ми задовбували чиновників за те, що вони не роблять свою роботу, розкривали всякі неприємні корупційні історії і так далі, – цитує Громадське Романа. – Потім робив інформаційний ресурс, писали про енергетику, про тендерні оборудки з дизельним паливом на Укрзалізниці, купа всього, загалом».

У 2019 році  Ратушний очолив ГО «Захистимо Протасів яр», який боровся із незаконною забудовою Києва. Йому погрожували, за ним стежили. Правозахисники внесли Ратушного до переліку громадських активістів, яких переслідують через їхню правозахисну чи громадську діяльність. 

Від першого дня повномасштабного російського вторгнення Ратушний пішов тероборону, а потім вступив до лаві 93-ї механізованої бригади «Холодний Яр» –  звільняв Тростянець, Сумщину та Слобожанщину. Загинув під Ізюмом. 

«Коли Рома не повернувся з бойового виходу, я не вірив у його загибель. Доповідь про обставини суперечлива, шпилька на карті   –  у ворожому тилу,  на місці бою   – засідка. Пробитись до нього не могли, тим часом документи сина майоріли у ворожих пабліках.. Хочу подякувати всім, хто щось чув, але все розумів і тримав режим тиші, а також рішуче зупиняв тих, хто не розумів. Всі ви насправді зробили чудо. Цим чудом наші забрали Рому і тепер він повертається до Києва», – написав його батько, журналіст Тарас Ратушний. 

«Ми становились, як організація завдяки йому. Попри цю важку втрату ми продовжимо справу Романа, ми продовжемо змінювати і розбудовувати наше суспільство, нашу країну, ми продовжимо боротися за Велику Соборну Україну, – заявили в ГО «Захистимо Протасів Яр». – Ми обов‘язково розбудуємо парк в Протасовому яру. Парк, де на честь Роми висадимо дуб. Парк, який впевнені, буде носити ім‘я Романа Ратушного».

 Поділитися