MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ОБСЄ припиняє роботу проєктів в Україні – через вето рф

01.07.2022   
ХПГ-інформ

ОБСЄ (з відкритих джерел)

Офіс проєктного координатора в Україні, що діяв з 1999 року, буде закрито, тому що російська федерація не погодилася на продовження його мандату. 

«На жаль, попри загальну підтримку країн-учасниць щодо продовження важливої роботи, яку здійснював координатор проєктів останні 23 роки, досягти консенсусу щодо продовження його мандату не вдалося через позицію РФ», – заявив чинний глава ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау. 

Під головуванням Польщі ОБСЄ «докладатиме всіх зусиль, щоб зберегти безцінний досвід і знання, набуті Координатором проєктів в країні, і забезпечити, щоб ОБСЄ залишалася присутньою та співпрацювала з Україною». Він наголосив, що польське головування продовжить консультації з країнами-учасницями ОБСЄ щодо подальшої ролі та присутності організації в Україні.

Напередодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав ОБСЄ припинити повноваження росії, бо вона руйнує цю міжнародну організацію:

«Росії надто довго потурали, і тепер нам доводиться мати справу з монстром, який руйнує все на своєму шляху. Путін відкрито заявив свої агресивні плани відновлення радянської імперії - по суті, завоювання сусідніх суверенних держав. Члени російського політичного істеблішменту регулярно погрожують іншим країнам ядерними ударами. Нагадаю всім, що йдеться про одного з постійних членів Ради Безпеки ООН, якому світове співтовариство доручило зберігати міжнародний мир і безпеку, а не руйнувати їх». 

Якщо у ОБСЄ немає механізмів, щоб припинити повноваження одного із членів, то їх треба негайно створити, заявив Кулеба. 

Нагадаємо, роботу Координатора проєктів ОБСЄ в Україні рф блокувала з 2014 року. У вересні 2021 року росія домоглася закриття спостережної місії ОБСЄ у прикордонних пунктах пропуску Гукове та Донецьк. У квітні 2022 року – сприяла закриттю Спеціальної моніторингової місії в Україні. У так званих «ДНР» та «ЛНР» бойовики утримують під вартою членів моніторингової місії.

 Поділитися