MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

14 липня – головне за день

14.07.2022   
ХПГ-інформ
Станом на 19:40 внаслідок ракетного удару по центру Вінниці загинуло 23 особи, з них – троє дітей; жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою; Human Rights Watch вимагає від рф негайно звільнити всіх незаконно затриманих чи вивезених українців – коротко про важливе.

Наслідки обстрілу російськими ракетами центру Вінниці, фото: Суспільне Вінниця

• Станом на 19:40 внаслідок ракетного удару по центру Вінниці загинуло 23 особи, з них – троє дітей. Поранення отримали 115 осіб. Із них госпіталізували 64 людини, повідомляє Суспільне.  34 особи перебувають у важкому стані, 5 осіб – у критичному.  Зниклими безвісти лишаються 42 особи. Їхніх рідних просять здати біологічні зразки для ДНК-експертизи. Нагадаємо, сьогодні об одинадцятій ранку російська армія вдарилатрьома  крилатими ракетами по центру Вінниці: одна поцілила по Будинку офіцерів, який використовують як концертний зал, друга пошкодила офісний буднок, а третя розірвалася на площі. Офіційні особи країни-агресора запевняють, що стріляють по «націоналістам». «Росія завдає ударів тільки по військових об'єктах в Україні. Удар по Вінниці було завдано по Будинку офіцерів, де саме готувалися збройні сили України», – заявив старший радник постійного представництва Росії при ООН Євген Варганов.

• Жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою, запевняють у Генеральному штабі Збройний сил України. «Досвід розгортання військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу доводить, що в державі на сьогодні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку, – йдеться у повідомленнні Генштабу.  – Зважаючи на це, Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних Сил України опрацьовано пропозиції щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних лише за їхньою згодою. Також пропонується розпочати проведення заходів із включення жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі».

• Дії російської армії завдають значної шкоди українському довкіллю, нагадують у  Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів. У коментарі Радіо Свобода очільник міністерства Руслан Стрілець заявив: «На сьогоднішній день ми обраховуємо всі збитки, які рашисти завдали нашому довкіллю. Загальна сума збитків вже перевищила 202 мільярди гривень, і це абсолютно не всі кейси, які ми повинні обрахувати, використовуючи наші нові методики».

• Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch вимагає від рф негайно звільнити всіх незаконно затриманих чи вивезених українців. «Українські цивільні особи, затримані російськими військами, не тільки втрачають свободу, але й стикаються із загрозами своєму здоров’ю та життю через те, що їх утримують без правового чи громадського контролю». Російська влада повинна негайно розкрити місце перебування та звільнити всіх українських цивільних осіб, які перебувають під вартою, утримуваних на раніше або зараз окупованих територіях», – цитує заступницю директора Human Rights Watch у Європі та Центральній Азії Тетяну Локшину Радіо Свобода.

 Поділитися